Znajdź Dory w zwiastunie filmu

Robert Skowronski
25.05.2016 12:58
Znajdź Dory w zwiastunie filmu Fot. kadr z wideo

Nemo się już odnalazł. Inaczej ma się sprawa z Dory. Walt Disney oraz Pixar udostępniły kolejny zwiastun filmu „Gdzie jest Dory?”.

Animowana rybka zmierza na wielki ekran, wpłynie na niego już 17 czerwca 2016 roku - właśnie na ten dzień zaplanowano polską premierę dzieła Andrew Stantona. Nazwisko nie powinno być obce osobom kochającym bajki serwowane nam przez studia Pixar i Disney. Stanton to reżyser i scenarzysta w jednej osobie, takich obrazów, jak „WALL-E”, „Dawno temu w trawie” czy „Gdzie jest Nemo?”. Napisał też teksty „Potworów i spółki” oraz pierwszej i drugiej części „Toy Story”.

Nowy obraz twórcy to kontynuacja hitu z 2003 roku o Nemo. Wszystko dzieje się po upływie pół roku od ostatnich wydarzeń. Tym razem zapominalska rybka Dory wyrusza w podróż do zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, by powrócić do rodzinnego domu, którym jest Kalifornijski Instytut Biologii Morskiej. Głosu w anglojęzycznej wersji użyczyła jej Ellen DeGeneres, prowadząca popularny amerykański talk show „The Ellen DeGeneres Show”. Kogo jeszcze usłyszymy na ekranie?

  • Ośmiornica Hank (Ed O'Neill)
  • Rekin wielorybi Destiny (Kaitlin Olson)
  • Białucha arktyczna Bailey (Ty Burrell)
  • Rodzice Dory, czyli cyruliki Charlie (Eugene Levy) i Jenny (Diane Keaton)
  • Błazenki Marlin (Albert Brooks) i Nemo (Hayden Rolence)
  • Lwy morskie Rudder (Dominic West) i Fluke (Idris Elba)
  • Żółw Crush (Andrew Stanton)
  • Orleń Mr. Ray (Bob Peterson)

Zobaczcie jak wygląda zwiastun filmu „Gdzie jest Dory?”:

Andrew Stanton, który jest też wiceprezesem Pixara, z pewnością jest zadowolony ze swojego nowego dzieła, jednak jak wyznał jeszcze przed przystąpieniem do pracy, decyzja o sequelu była poniekąd na nim wymuszona:

Ze strony Disneya padła grzeczna prośba o kontynuację. Nigdy nie zakładałem sequela, ale musiałem na sprawę spojrzeć z biznesowego punktu widzenia, ze stanowiska wiceprzewodniczącego. Kontynuacje filmów są jednym z obowiązków, jeżeli chce się utrzymać na powierzchni w tej branży. Jednak robimy to nie dlatego, że musimy - chcemy do tego podejść w kreatywny sposób. Poprosiliśmy Disneya o wyznaczenie nam harmonogramu, bo chcemy stworzyć coś, pod czym nie będziemy się wstydzić podpisać, a do tego potrzebny jest czas.

Do animacji piosenkę napisała Sia. Utwór nosi tytuł „Unforgettable” i był oryginalnie wykonywany przez Nat King Cole'a.

W nadchodzących planach Disneya są też takie filmy, jak „Piękna i Bestia”, „Piraci z Karaibów 5”, „Alicja po drugiej stronie lustra”,1 „Mój przyjaciel smok”, „The Queen of Katwe” no i oczywiście „Łotr Jeden”3 oraz „Gwiezdne wojny: Epizod VIII”.

Będziecie szukać Dory? :)

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.