Znamy całą obsadę aktorskiej wersji „Króla Lwa”. Kto wcieli się w uwielbiane postaci?

Natalia Hluzow
02.11.2017 11:07
Znamy całą obsadę aktorskiej wersji „Króla Lwa”. Kto wcieli się w uwielbiane postaci? Fot. kadr z wideo

Jedna z najsłynniejszych animacji w historii doczeka się aktorskiej wersji. Disney potwierdził już kompletną obsadę filmu. 

Marzenie każdego, kto był dzieckiem w latach 90., spełni się już niebawem. W 2019 roku na ekrany trafi remake oryginalnego „Króla Lwa” z 1994 roku. O tym, że powstaje aktorska wersja jednego z największych hitów kinowych Disney’a, informowaliśmy już w 2016 roku. Na przestrzeni kilkunastu miesięcy ujawniano kolejnych członków obsady oraz informacje dotyczące ścieżki dźwiękowej i ostatecznego kształtu filmu. Dzięki temu wiemy już, że nowy „Król Lew” pójdzie w ślady „Pięknej i Bestii” i „Kopciuszka”, opowiadając oryginalną historię 1:1, a nie ukazując opowieść na motywach oryginału, jak miało to miejsce w przypadku „Czarownicy” luźno opartej na „Śpiącej królewnie”. W filmie usłyszymy też piosenki znane z pierwszej wersji, okraszone kilkoma nowymi utworami. Zobaczymy natomiast nie – aktorów, a zwierzęta mówiące ludzkim głosem, tak jak miało to miejsce w „Księdze Dżungli” z 2016 roku. Obsada nie będzie więc w pełni występować w nowym „Królu Lwie”, a jedynie użyczy głosów postaciom.

król lew 1 Fot. foto: kadr z wideo

Jedną z największych sensacji dotyczących produkcji była wiadomość, że w Nalę wcieli się Beyonce, która zaśpiewa też największe hity znane z „Króla Lwa”. Teraz, dzięki publikacji na jej facebookowym profilu, poznaliśmy całą obsadę nadchodzącego remake’u.

Obsada była dotychczas znana tylko częściowo. Powyższa grafika ujawniła także postaci drugoplanowe oraz ostatecznie potwierdziła, że Donald Glover zagra Simbę, Seth Rogen wcieli się w Pumbę, Billy Eichner będzie Timonem, John Oliver – Zazu, a Chiwetel Ejiofor już oficjalnie zagra Skazę. W filmie na pewno usłyszymy też Jamesa Earla Jonesa, który powróci w roli Mufasy. Prócz pełnej obsady, Disney ujawnił też inną, ważną informację na temat nadchodzącego filmu – jego ścieżką dźwiękową zajmie się sam Hans Zimmer.

Aktorską wersję „Króla Lwa” wyreżyseruje Jon Favreau, który odpowiada za liczne filmowe sukcesy Disney’a. Na swoim koncie ma „Iron Mana”, „Iron Mana 2” oraz aktorską „Księgę Dżungli”, która została stworzona w ten sam sposób, w jaki zostanie wykreowany nowy „Król Lew”.

Premiera remake’u „Króla Lwa” została zapowiedziana na 19 lipca 2019 roku – 25 lat po premierze oryginalnego filmu animowanego o przygodach Simby. Disney przygotowuje też aktorskie wersje „Dumbo” w reżyserii Tima Burtona oraz „Alladyna” w reżyserii Guy’a Ritchiego.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.