Znamy kolejną rolę Sandry Bullock w produkcji Netfliksa po "Nie otwieraj oczu". Aktorka wystąpi w adaptacji komiksu twórcy "Kick-Ass"

Sergiusz Kurczuk
24.01.2019 11:55
Sandra Bullock (Nie otwieraj oczu)|undefined Fot. kadr z filmu Nie otwieraj oczu

Netflix zamierza stworzyć serial na podstawie komiksu "Reborn" autorstwa Marka Millara. W jednej z głównych ról wystąpi w nim Sandra Bullock - gwiazda horroru "Nie otwieraj oczu".

W ostatnich tygodniach ogromną popularnością cieszy się horror Netfliksa "Nie otwieraj oczu" z Sandrą Bullock w roli głównej. Szał na produkcję jest tak duży, że w sieci pojawiła się zabawa zwana Bird Box Challenge, polegająca na wykonywaniu czynności z życia codziennego z zawiązanymi oczami. Bird Box Challenge doprowadził już do kilku niebezpiecznych sytuacji, a film "Nie otwieraj oczu" wywołuje kontrowersje, ale Netflix postanowił kontynuować pracę z Sandrą Bullock. Trwają prace nad serialową adaptacją komiksu Marka Millara pod tytułem "Reborn", w której aktorka zagra jedną z głównych ról.

Sandra Bullock w kolejnej produkcji Netfliksa

W 2017 roku informowaliśmy, że Netflix wchłonął wydawnictwo komiksowe twórcy "Kick-Ass". Dzięki temu przejął prawa do komiksów Millarworld, tym samym zapowiadając liczne adaptacje filmowe i serialowe twórczości Marka Millara. Jak donosi Deadline, jedną z pierwszych netfliksowskich wersji komiksów Millarworld ma być serial na podstawie "Reborn". Bullock nie tylko zagra jedną z głównych ról, ale również została producentką "Reborn". Reżyserem serialu będzie Chris McKay znany z filmu "LEGO Batman: Film". Za produkcję odpowie Vertigo Entertainment. Producentami wykonawczymi zostali natomiast Mark Millar i Greg Capullo - rysownik serii "Reborn".

Reborn Fot. foto: materiały promocyjne

"Reborn" - o czym jest komiks?

Pierwszy numer "Reborn" wyszedł pod koniec 2016 roku nakładem Image Comics. Seria składa się z sześciu zeszytów i opowiada niesamowitą historię 80-letniej kobiety imieniem Bonnie Black, która umiera i po chwili odradza się jako młoda dziewczyna w świecie przypominającym czasy średniowiecza. W fantastycznej krainie o nazwie Adystria powszechna jest jednak magia i stwory znane jedynie z mitologii. Okazuje się, że Bonnie nie jest jedyną osobą, która odrodziła się w Adystrii. Bohaterka szybko znajduje dobrze znane twarze ze swojego wcześniejszego życia. Niestety nigdzie nie może znaleźć swojego męża. Bonnie wyposażona w miecz i ze swoim ojcem u boku wyrusza w głąb krainy, by odnaleźć ukochanego.

Reborn Fot. foto: materiały promocyjne

"Reborn" to jedynie wierzchołek góry lodowej możliwości, jakie Millarworld oferuje Netfliksowi. Wkrótce w ofercie platformy pojawią się inne zapowiadane adaptacje komiksów Millara, między innymi filmy "Empress" i "Huck and Sharkey the Bounty Hunter" oraz seriale "Dziedzictwo Jowisza" czy "American Jesus". To nie jedyny efekt współpracy Netfliksa z Millarworld. Platforma wydaje również komiksy "The Magic Order" i "Prodigy". Na razie nie wiadomo, kiedy obejrzymy pierwszy odcinek adaptacji "Reborn".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.