Znamy obsadę i szczegóły fabuły filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2”

Kamil Dachnij
04.07.2017 12:48
Znamy obsadę i szczegóły fabuły filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2” Fot. kadr z filmu

Ruszyły zdjęcia do drugiej części spin-offu historii o Harrym Potterze. W obsadzie filmu znajdziemy sporo nowych nazwisk. 

Warner Bros. Studios Leavesden to magiczne miejsce dla każdego fana filmów o Harrym Potterze. To właśnie tam nakręcono wszystkie odsłony popularnej franczyzy. Nie inaczej jest z drugą częścią „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć”, która oficjalnie wystartowała z produkcją. Pierwszy film o młodym Newtie Scamanderze (Eddie Redmayne), badaczu magicznych stworzeń, którego przygody przypadały na lata młodości Albusa Dumbledore’a i Gellerta Grindelwalda, przewidywalnie okazał się dużym sukcesem finansowym, co szybko rozbudziło apetyty wytwórni na stworzenie całej serii. Premiera kontynuacji zaplanowana jest na 16 listopada 2018 roku i znamy już pierwsze szczegóły związane z jej fabułą.

Akcja „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć 2” zacznie się w 1927 roku, na kilka miesięcy po tym, jak Scamander pomógł w aresztowaniu osławionego Grindelwalda. Jednak tak jak obiecał czarnoksiężnik, tak zrobił i wydostał się z więzienia. Po drodze zaczyna zbierać nowych wyznawców i rozszerzać niechęć do mugoli. Jedyną osobą, która może go powstrzymać jest Albus Dumbledore, ale żeby tego dokonać, będzie potrzebował pomocy swojego byłego ucznia, Newta Scamandera. Tym razem film przeniesie nas z Nowego Jorku do Paryża i Londynu.

Obok Redmayne’a zobaczymy w filmie ponownie m.in. Katherine Waterston jako Tinę Goldstein, Alison Sudol jako jej siostrę Quennie, Ezrę Millera jako Credence’a oraz Dana Foglera. Widziany dosłownie przez chwilę w 1. części Johnny Depp zagra Grindelwalda, a Jude Law wcieli się w młodego Dumbledore’a. Pojedynek między aktorami zapowiada się bez wątpienia fascynująco. Depp nie był ostatnio w dobrej formie aktorskiej, ale miejmy nadzieję, że stanie na wysokości zadania.

Wśród nowych nabytków w obsadzie są Callum Turner jako autor i bohater wojenny Theseus Scamander (starszy brat Newta), Olafur Darri Olafsson jako Skender (właściciel cyrku), Ingvar Sigurdsson jako łowca nagród Grimmson oraz William Nadylam jako czarodziej Yusuf Kama.

Autorką scenariusza 2. części „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć 2” jest oczywiście J.K. Rowling, zaś reżyserem David Yates, czyli duet odpowiedzialny za sukces pierwszego spin-offu ze świata Harry’ego Pottera. Wszystkich fanów niecierpliwie oczekujących nowego filmu na pewno zachęci fanowski film o Voldemorcie, który jeszcze w 2017 roku pojawi się na kanale YouTube. Pierwsza zapowiedź wygląda nader zachęcająco.

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.