Znamy ostatnie słowa Kylo Rena do Rey z IX epizodu "Gwiezdnych Wojen". Co powiedział Ben Solo?

02.03.2020 08:58
Kylo Ren|undefined Fot. Disney/Lucasfilm/Ferrari Press/East News

W sprzedaży pojawiła się książkowa wersja filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Zdradzono w niej szczegóły, których zabrakło w kinowej produkcji.

W filmie "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" działo się tak dużo, że nie wszystkie pomysły zdołano zmieścić w scenariuszu filmu. Na szczęście nie zmarnowały się, ponieważ każdy film uzupełniają komiksy oraz książki. W Stanach Zjednoczonych niebawem ukaże się powieść oparta na IX epizodzie "Star Wars". Zdradzono w niej wiele interesujących szczegółów dotyczących głównych bohaterów.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - co Kylo Ren powiedział Rey przed śmiercią?

Nawrócony Ben Solo (Adam Driver) poświęcił życie, by uratować władającą Jasną stroną Mocy wnuczkę Imperatora Palpatine'a (Daisy Ridley). Syn Hana Solo używa swojej Mocy, by przywrócić Rey do życia. Para patrzy sobie w oczy, dochodzi do pocałunku i po chwili Ben umiera na rękach dziewczyny.

Przeczytaj także

Widzowie zakończenia nowej trylogii twierdzą, że w tej scenie wycięto dialog między Kylo Renem i Rey, na co wskazuje ledwo zauważalny ruch ust protagonistki. Prawdopodobnie tak się właśnie stało, bo jak podaje serwis Movieweb, w powieści autorstwa Rae Carson tuż przed śmiercią Bena pada ostatnia wymiana zdań pomiędzy bohaterami.

Ben: Zawsze będę z tobą.

Rey: W rzeczywistości nikt tak naprawdę nie odchodzi.

Słowa, które padły z ust Rey po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć w pierwszym zwiastunie IX epizodu. Wypowiedział je Luke Skywalker i w kontekście trailera odnosiły się do powrotu Imperatora. W powyższej scenie zdanie odnosi się do faktu, że Kylo Ren, który przed śmiercią przeszedł na Jasną stronę Mocy, więc może powracać jako Duch Mocy. Oznacza to że dosłownie zawsze będzie przy Rey. Niewykluczone, że Ben Solo może powrócić w kolejnych produkcjach z serii "Star Wars".

 

Przeczytaj także

Film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" w reżyserii J.J. Abramsa trafił do kin 19 grudnia 2019 roku. Produkcja, chociaż wzbudzała kontrowersje wśród fanów "Star Wars" zarobiła ponad miliard dolarów. Oprócz Ridley i Drivera w rolach głównych wystąpili John Boyega, Oscar Isaac, Mark Hamill i pośmiertnie Carrie Fisher.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Star Wars IX": Ed Sheeran wystąpił w filmie. Fani się nawet nie zorientowali

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.