Znamy tytuł i datę premiery filmu o Jokerze z Joaquinem Phoenixem

Sergiusz Kurczuk
19.07.2018 09:56
Znamy tytuł i datę premiery filmu o Jokerze z Joaquinem Phoenixem Fot. Deathstroke vol. 3 #7/Vandeville Eric/EastNews

Studio Warner Bros. zapowiedziało, jak będzie nazywał się film o wrogu Batmana reżyserowany przez Todda Philipsa. Zdradzono również, kiedy Joaquin Phoenix pojawi się w roli Jokera na kinowych ekranach. 

Wszyscy fani świata Batmana z niecierpliwością czekają na premierę solowego filmu o Jokerze. Produkcją ma się zająć firma Martina Scorsese, a za reżyserię będzie odpowiedzialny Todd Philips znany z serii „Kac Vegas”. Opowieść o Księciu Zbrodni w Gotham nie będzie jednak komedią, tylko mrocznym thrillerem z elementami kina gangsterskiego, przyprawionym historią rodem z kart komiksów o superbohaterach. W połowie lipca 2018 roku potwierdzono w końcu plotki o zaangażowaniu do tytułowej roli Joaquina Phoenixa. Wcześniej typowano Leonardo DiCaprio, a swoją chęć wyraził nawet Tommy Wiseau. Studio Warner Bros. zaprezentowało oficjalny tytuł filmu i podało datę premiery. 

„Joker” - kiedy premiera filmu z Joaquinem Phoenixem?

W przypadku tytułu nie ma zaskoczenia. Film będzie nazywał się po prostu „Joker”. Fabuła rozegra się w Gotham City i widzowie będą mieli okazję zobaczyć początki kariery szalonego przestępcy, który w przyszłości stanie się nemezis Batmana. Akcja nie będzie jednak toczyć się w świecie DCEU, więc Joker Joaquina Phoenixa będzie inną postacią, niż złoczyńca grany ostatnio przez Jareda Leto. Na razie nie wiele wiadomo na temat fabuły filmu. Prawdopodobnie twórcy ujawnią więcej szczegółów na San Diego Comic Con rozpoczynającym się 19 lipca 2018 roku. 

Na film przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Produkcja zadebiutuje na kinowych ekranach 4 października 2019 roku. Zdjęcia do „Jokera” mają ruszyć w wrześniu 2018 roku, więc prawdopodobnie wkrótce pojawią się pierwsze materiały z planu. Nowy Joker zadebiutuje więc za grubo ponad rok, ale ten czas umilą inne premiery Warner Bros. oparte na komiksach DC - „Aquaman”, „Shazam!” i „Wonder Woman 1984”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.