Znamy tytuł i opis fabuły aktorskiego serialu „Gwiezdne Wojny”

Sergiusz Kurczuk
04.10.2018 09:09
Znamy tytuł i opis fabuły aktorskiego serialu „Gwiezdne Wojny” Fot. materiały prasowe

Jon Favreau, który jest odpowiedzialny za pierwszy aktorski serial w świecie „Star Wars” zdradził tytuł i opis fabuły produkcji. O czym będzie kolejna kosmiczna historia?

Kiedy studio Lucasfilm ogłosiło, że na platformie streamingowej Disneya zadebiutuje pierwszy aktorski serial osadzony w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, fani zastanawiali się, na jakim wycinku kosmicznej sagi skupi się nowatorska produkcja. Po sieci krążyło wiele spekulacji i wygląda na to, że jedna z nich była trafna. Jon Favreau, który jest producentem wykonawczym serialu, zamieścił post na Instagramie, który zdradził nieco szczegółów dotyczących „Star Wars” w odcinkach. 

„Gwiezdne Wojny” - jak brzmi tytuł serialu?

Niedługo ruszają zdjęcia do produkcji, więc kwestią czasu było, kiedy twórcy uchylą rąbka tajemnicy, która owiewa serial od samego początku. Jesienią 2018 roku pojawiły się informacje, że akcja nowej propozycji od Lucasfilm skupi się na rasie Mandalorian. Post Favreau potwierdził te doniesienia. Tytuł serialu brzmi „The Mandalorian”. O czym będzie opowiadała fabuła?

Po historiach Jango i Boby Fetta W świecie „Star Wars” pojawia się inny wojownik. „The Mandalorian” jest osadzony po upadku Imperium, ale przed narodzinami Najwyższego Porządku. Będziemy śledzić podróże samotnego strzelca, które sięgną galaktyki poza jurysdykcją Nowej Republiki. 

Opis filmu jest krótki, ale rzeczowy. Daje wyobrażenie na temat pierwszego aktorskiego serialu  „Star Wars”. Mandalorianie zyskali duża popularność, najpierw za sprawą tajemniczego łowcy głów Boby Fetta, a potem dzięki rozwinięciu jego historii i przedstawieniu w prequelach jego ojca Jango. W animowanym serialu „Wojny Klonów” zaprezentowano również innych Mandalorian i przedstawiono ich kulturę.

Poza tym ma powstać spin-off poświęcony Bobie Fettowi, więc wybór tematu nowego serialu wydaje się całkiem sensowny. 

„The Mandalorian” - kiedy premiera?

Na razie serial „The Mandalorian” jest na wczesnym etapie produkcji. Wciąż nie wiadomo, kto wystąpi w głównej roli, chociaż na początku października 2018 roku pojawiła się informacja, że w centralną postać wcieli się Pedro Pascal - aktor znany z takich produkcji jak „Gra o tron” czy „Narcos”. Twórcy nie podali dokładnej daty serialu. Wiadomo jedynie, że zadebiutuje wraz ze startem platformy streamingowej Disneya, co będzie miało miejsce pod koniec roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.