Zobacz fanowski zwiastun „Avengers: Infinity War”, który poruszył samych braci Russo

Sergiusz Kurczuk
27.08.2018 13:00
Zobacz fanowski zwiastun „Avengers: Infinity War”, który poruszył samych braci Russo Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

W sieci można znaleźć wiele przeróbek „Avengers: Infinity War”. Jedna z nich bardzo spodobała się reżyserom filmu.

Seria „Avengers” wywołuje u fanów tak duże emocje, że widzowie decydują się poświęcić swój czas, by stworzyć różnego rodzaju filmy opierające się na materiale źródłowym Marvel Studios. Od premiery w maju 2018 roku w internecie pojawiło się wiele fanowskich zwiastunów, mashupów i innych materiałów poświęconym Avengerom. Autorzy tworzą przeróbki w dość humorystycznym klimacie, ale nie brakuje amatorskich dzieł, wyciskających z oczu łzy rozpaczy. Wideo, które spodobało się samym braciom Russo, należy raczej do tej drugiej grupy. 

„Avengers: Infinity War” - fanowski zwiastun, który urzekł reżyserów filmu

Na kanale YouTube TheGaroStudios pojawił się trwający ponad 5 minut materiał zmontowany z różnych filmów Marvel Studios. Głównie opiera się jednak na 3. części „Avengers” i skupia się wokół konfliktu z Thanosem. W podtytule fanowskiego zwiastuna znalazło się słowo „sacrifice”, czyli „poświęcenie”. Całość pokazuje więc jak wiele bohaterowie oraz ich przeciwnik musieli oddać, by dopiąć swego celu. Mimo usilnych prób herosów to Thanos zatriumfował i wcielił w życie swój szalony pomysł. 

Materiał obejrzeli również Joe i Anthony Russo, którzy postanowili docenić montażową pracę twórców przeróbki. W związku z tym zamieścili na swoim Twitterze link do filmu. 

„Avengers: Infinity War” i „Avengers 4” - fanowskie przeróbki filmów

To nie koniec twórczości widzów, która trafiła ostatnio do sieci. Żeby zmienić posępną atmosferę, prezentujemy jeden z zabawniejszych mashupów, które dotyczą 3. części „Avengers”. Śmieszne wideo nie tylko zmienia zakończenie filmu Russo, ale również pokazuje Hawkeye'a w akcji

Przypominamy, że grany przez Jeremy'ego Rennera łucznik, nie pojawił się w „Avengers: Infinity War”. Ciekawe, czy gdyby uczestniczył w bitwie o Wakandę, losy walki o Kamienie Nieskończoności potoczyłby się inaczej?

Nie mogło też zabraknąć dzieł fanów dotyczących zbliżającej się 4. części „Avengers”. Jeden z widzów postanowił stworzyć plakat przedstawiający Iron Mana i Thanosa, a raczej tego, co z niego zostało. 

Jak widać, autor wziął sobie ostatnie słowa Thanosa do serca i ukazał Tony'ego Starka z urwaną głową Szalonego Tytana w dłoni. Ten plakat nawiązuje do jednej z teorii, według której Iron Man pokona kosmiczne zagrożenie. To nie jedyna praca tego autora, w której superbohater zabija posiadacza Rękawicy Nieskończoności. Inna grafika przedstawia Captain Marvel, przebijającą gołą pięścią pierś Thanosa. 

Kreatywność fanów nie ogranicza się jedynie do sfery wizualnej. Jedna z miłośniczek filmów o superbohaterach zasugerowała, jak powinna wyglądać scena po napisach w „Avengers 4”.

Co, jeśli w  „Avengers 4” Steve umrze i w scenie po napisach pokaże go, kroczącego po pustej sali tanecznej (jedna z wizji w „Age of Ultron”) i usłyszymy głos Peggy, mówiący: „Spóźniłeś się...”?

Jak Wam się podoba ten scenariusz?

Czy pomysły wiernych fanów serii „Avengers” znajdą odbicie w rzeczywistości? Dowiemy się w maju 2019 roku, kiedy wciąż niezatytułowane zwieńczenie wojny z Thanosem ujrzy światło dzienne. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.