Zobacz jak Daisy Ridley i Adam Driver trenowali do filmu „Ostatni Jedi”

Sergiusz Kurczuk
04.12.2017 13:52
Zobacz jak Daisy Ridley i Adam Driver trenowali do filmu „Ostatni Jedi” Fot. Star Wars/YouTube

Ważnym elementem „Gwiezdnych Wojen” są widowiskowe sceny walki. W sieci pojawiło się wideo, w którym gwiazdy filmu „Ostatni Jedi” opowiadają o wyczerpujących treningach na planie zdjęciowym.

Po „Przebudzeniu Mocy wielu fanów nie może się doczekać, aż Rey, grana przez Daisy Ridley, dobędzie miecza świetlnego, by zmierzyć się z wojskami Najwyższego Porządku. W filmie „Ostatni Jedi ponownie zobaczymy też Adama Drivera w roli Kylo Rena, który również będzie posługiwał się swoją charakterystyczną bronią. Zresztą każdy fan „Star Wars wie, że seria przepełniona jest spektakularnymi pojedynkami nie tylko w przestrzeni kosmicznej, ale również w bardziej tradycyjnym rozumieniu.

Tytuł sugeruje, że dojdzie w końcu do konfrontacji ostatnich Jedi w galaktyce, a więc na pewno pojawi się nie jeden pojedynek na miecze świetlne. Żeby przekonująco wypaść w roli wojownika władającego futurystyczną bronią, trzeba było wielu godzin na sali treningowej pod okiem mistrza. Na oficjalnym kanale YouTube „Gwiezdnych Wojen pojawił się materiał wideo, który pokazuje kulisy przygotowywania się do scen walki. Sam Obi-Wan Kenobi byłby dumny!

Ridley trenowała pod okiem profesjonalistów, podobnie, jak jej filmowa odpowiedniczka, która rozpoczęła zgłębiać tajemnice Jedi dzięki Luke'owi Skywalkerowi. Na szczęście tym razem Mark Hamill pojawi się w swojej roli dłużej niż kilka sekund. Driver pokazał już w poprzednim epizodzie, że Kylo Ren to dobrze wyszkolony wojownik. Oprócz głównych bohaterów mogliśmy podpatrzeć innych aktorów, występujących w filmie, którzy będą walczyć na ekranie: Gwendolyne Christie, która wcieli się w kapitan Phasmę oraz Jona Boyegę, czyli Finna. Obie postacie zmierzą się w niesamowitym pojedynku. Lekce walki pobierała również Kellie Marie Tran, grająca Rose. 

Jak potoczą się walki? Czy będą to potyczki na śmierć i życie? Kto wygra? Dowiemy się już 14 grudnia 2017 roku, podczas premiery filmu „Ostatni Jedi”.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.