Zobacz jak „Gwiezdne Wojny” wyglądałby jako film niezależny

Sergiusz Kurczuk
13.12.2017 15:33
Zobacz jak „Gwiezdne Wojny” wyglądałby jako film niezależny Fot. Funny Or Die/YouTube

Czy miłość ma kosmiczną rasę? A możne życie to coś więcej niż strzelanie z blasterów? Na to pytanie stara się odpowiedzieć zabawny fake'owy zwiastun niezależnego filmu dziejącego się w świecie „Gwiezdnych Wojen” - „STORM: A Star Wars Story”.

Narzekacie, że „Gwiezdne Wojny” to komercha i nawet nie leżały obok prawdziwego kina? A co byście powiedzieli na film niezależny osadzony w uniwersum stworzonym przez George'a Lucasa? Twórcy kanału na YouTube Funny or Die postanowili sprawdzić, jak wyglądałaby tego typu produkcja. W tym celu przygotowali nadzwyczaj zabawny trailer filmu z poetyckim tytułem „STORM: A Star Wars Story”. 

Historia zaprezentowana w trailerze przedstawia Iana - nieszczęśliwego szturmowca, który boryka się z chorobą ojca. Pewnego dnia spotyka w kantynie Rodianianina imieniem Tweedo. Relacja zmienia całe życie poplecznika Imperium. Pustka w sercu znika, a życie Iana wypełnia się dawno niewidzianym szczęściem. Jednak sielanka nie trwa długo. Brutalność prawdziwego życia przerywa beztroskie chwile szturmowca i kosmity. Na drodze miłości staje też konserwatywny ojciec chłopaka, który nie wyobraża sobie, żeby jego syn był w związku z przedstawicielem innej rasy. Czy miłość Iana i Tweedo przetrwa?

Fake'owy zwiastun powstał oczywiście na fali popularności VIII epizodu „Star Wars” z podtytułem „Ostatni Jedi”. Twórcy Funny or Die zamiast przeróbek trailerów postanowili wykazać się kreatywnością i odtworzyć typową zapowiedź filmu niezależnego. Najlepsze jest to, że gdyby historia nie działa się w świecie „Star Wars”, z powodzeniem mogłaby brać udział w festiwalach filmów niezależnych. Zresztą najlepszym podsumowaniem niech będzie zmyślony cytat z recenzji, pojawiający się w zwiastunie: „Czemu wszystkie filmy nie mogłyby się dziać w świecie Star Wars?”. 

Nie wiadomo, jak potoczą się losy Iana i Tweedo, ale jeśli chcecie poznać kontynuacją „Przebudzenia Mocy”, to od 14 grudnia 2017 roku w polskich kinach odbędzie się oficjalna premiera filmu „Ostatni Jedi”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.