Zobacz jak „The Disaster Artist” idealnie odwzorowuje sceny z „The Room”

Sergiusz Kurczuk
01.12.2017 13:09
Zobacz jak „The Disaster Artist” idealnie odwzorowuje sceny z „The Room” Fot. Amélie Poulain/YouTube

W sieci pojawiło się zestawienie ukazujące oryginalne fragmenty z filmu „The Room” ze scenami odtworzonymi na potrzeby produkcji „The Disaster Artist”. Okazuje się, że James Franco niemal idealnie odwzorował kultowe momenty opus magnum Tommy'ego Wiseau.

„The Room” jest uznawany za wiele osób za najgorszy film w historii. Twórca i jednocześnie gwiazda produkcji z 2003 roku - Tommy Wiseau poniósł sromotną klęskę, próbując dystrybuować dzieło swojego życia. Jednak „The Room” jest filmem tak złym... że aż dobrym i szybko produkcja zyskała status kultowej. Chociaż w zamyśle autora „The Room” miał być dramatem, dla wielu widzów jest jedną z lepszych komedii. Nic dziwnego, że losami Wiseau zainteresowało się Hollywood, a konkretnie James Franco. Gwiazdor poszedł w ślady twórcy sławetnego filmu i nie tylko reżyseruje film o Wiseau, ale również wciela się w główną rolę.

Na potrzeby filmu „The Disaster Artist” trzeba było odtworzyć znaczną część scen pochodzących z „The Room”. Chociaż odwzorowano około 25 minut produkcji Wiseau, w kinowej wersji znalazło się tylko kilka scen z oryginału. Ale za to jak są zrobione! Zrekonstruowano każdy element występujący w prawdziwej wersji filmu - nie tylko kadry, kostiumy i grę aktorską łącznie z dokładnie takimi samymi ruchami i gestami,  ale również pracę kamery i dziwną manierę montażu. Użytkowniczka YouTube ukrywająca się pod nickiem Amélie Poulain, postanowiła zestawić oryginalne fragmenty z odtworzonymi scenami. 

Efekt jest powalający. Niektórzy aktorzy byli tak dobrze zaznajomieni z oryginałem (podziwiamy!), że ich kwestie padały dokładnie w tym samym momencie, co słowa z ust osób występujących w filmie Wiseau. To nie pierwszy raz, kiedy filmowcy starają się oddać coś, co fani bardzo dobrze znają. W powstającej biografii o zespole Queen odwzorowano jeden ze słynnych koncertów grupy Freddiego Mercury'ego.

Film Jamesa Franco miał już swoją światową premierę na festiwalach filmowych i zebrał bardzo dobre recenzje. Do polskich kin „The Disaster Artist” trafi już 9 lutego 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.