Zobacz, jak wygląda fanowski film o Predatorze nakręcony za niecałe 500 złotych w jeden dzień

Sergiusz Kurczuk
20.11.2017 13:31
Zobacz, jak wygląda fanowski film o Predatorze nakręcony za niecałe 500 złotych w jeden dzień Fot. Risc Films/YouTube

Co by było, gdyby Predator wylądował w lasach Szkocji? 3 filmowców postanowiło odpowiedzieć na to pytanie w jeden dzień za pomocą kamery, drona i budżetu nieprzekraczającego 100 funtów. Jak im wyszło? 

Dzisiejsza technologia spowodowała, że każdy może stworzyć film, który technologicznie przewyższa niektóre produkcje sprzed kilkunastu lat. Dzięki łatwo dostępnemu sprzętowi, umożliwiającemu filmowanie w naprawdę wysokiej jakości oraz serwisom internetowym takim jak YouTube i Vimeo, filmowcy-amatorzy mogą pochwalić się swoimi dziełami. Pisaliśmy już między innymi o fanowskich wersjach „Piątku trzynastego”„Władcy Pierścieni” oraz „Wiedźmina”. Szkoccy twórcy znani jako Risc Films postanowili stworzyć krótkometrażową, niskobudżetową produkcję opowiadającą o Predatorze. Film zatytułowany „Predator: 2019” dzieje się w lasach Szkocji i chociaż fabuła nie jest zbyt rozbudowana, czuć klimat osaczenia znany z hollywoodzkiej serii. 

Niestety sama postać Predatora nie pojawia się w filmie fizycznie (no dobra, przez chwilę jest w niewidzialnej formie), ale twórcy bez bicia przyznali się, że na produkcje wydali 100 funtów (czyli mniej niż 500 złotych), zdjęcia kręcili jeden dzień, a przy filmie pracowały 3 osoby i dron. Do stworzenia efektów specjalnych wykorzystali popularny program graficzny. W filmie widzimy mężczyznę ubranego w militarny strój, który ucieka przed goniącym go kosmitą. Chyba nie trzeba dodawać, jak kończy się ta przygoda.

Na oficjalny film o Predatorze będziemy musieli poczekać do sierpnia 2018, kiedy na ekrany kin wejdzie kolejna część historii o najgroźniejszym przybyszu z obcej planety we wszechświecie. Jeden z aktorów wyjawił na początku listopada, czego będzie dotyczyć jego fabuła. Ponadto w 2017 roku mija 30 rocznica premiery pierwszej części filmu, w której z Predatorem zmierzył się grający główną rolę Arnold Schwarzenegger. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.