Zobacz nowy klip z „Obcy: Przymierze” oraz infografikę ewolucji Ksenomorfa

Kamil Dachnij
09.05.2017 11:04
Zobacz nowy klip z „Obcy: Przymierze” oraz infografikę ewolucji Ksenomorfa Fot. Kadr z video

Kolejny klip „Obcy: Przymierze” na zachętę. Zobaczcie także ciekawą infografikę ewolucji Ksenomorfa. 

Poznaliśmy już pierwsze reakcje krytyków odnośnie nowego filmu sir Ridleya Scotta, „Obcy: Przymierze”. Jeżeli jednak nie jesteście dalej pewni czy iść do kina, to powinien Was przekonać krótki klip z filmu, którym podzielił się Michael Fassbender w programie u Grahama Nortona. Widzimy w nim postacie grane przez Katherine Waterston oraz Danny’ego McBride’a w trakcie wyjątkowo niebezpiecznego zadania – szukania Ksenomorfa wśród korytarzy ich statku. Android Walter (Michael Fassbender) kieruje nimi, przy okazji obserwując wszystkie ruchy drapieżnika. Fragment kończy się w ciekawy sposób. Zobaczcie video:

Ewolucja Ksenomorfa, którą obserwujemy w pierwszych dwóch filmach oryginalnej serii jest klarowna. Pierw królowa składa jajko. Z jajka wychodzi Facehugger, który następnie przylepia się do swojej ofiary. Później z ciała ofiary wychodzi Chestburster, który ostatecznie staje się Ksenomorfem. Jednak „Prometeusz” z 2012 roku dość znacząco skomplikował ten prosty cykl.

Spotkaliśmy w nim nie tylko Inżynierów, ale także stwory jak Hammerpede’a, Trilobite’a oraz Deacona. Pojawiła się także czarna breja, która w różny sposób działała na osoby mające z nią styczność: jedna postać stała się potworem, zaś druga urodziła Trilobite’a. Zatem sensownym pomysłem byłoby wyjaśnienie tych wszystkich zawiłości za pomocą przejrzystej infografiki. O coś takiego pokusił się fan Bill McConkey. Zobaczcie jego dzieło:

Miejmy nadzieję, że w nowym „Obcym” podobnych komplikacji nie uświadczymy. Już dosłownie za chwilę, bo 12 maja 2017 roku zobaczymy nie tylko Ksenomorfa w akcji, ale także nową wariację – Neomorfa

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.