Zobacz nowy zwiastun „Predatora” na 30-lecie filmu

Sergiusz Kurczuk
02.10.2017 14:00
Zobacz nowy zwiastun „Predatora” na 30-lecie filmu Fot. kadr z filmu Predator

W 2017 roku przypada 30. rocznica premiery filmu, który zmienił świat produkcji science fiction na zawsze. Z okazji urodzin „Predatora”, pojawił się zupełnie nowy zwiastun hitu z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. 

Predator kończy w tym roku 30 lat. Zanim zobaczymy kolejną część opowieści o morderczych kosmitach w reżyserii Shane'a Blacka, planowaną na rok 2018, możemy sobie przypomnieć, od czego wszystko się zaczęło. W 1987 roku film Johna McTiernana zmienił oblicze horroru science fiction na zawsze, przywołując na światło dzienne rasę kosmity lubującej się w polowaniach. Bardzo szybko postanowiono przeciwstawić Predatora innemu kosmicie słynącemu z krwiożerczości - Alienowi. Pod koniec lat 80. pojawiła się seria komiksowa „Obcy kontra Predator”, która na (taką sobie) ekranizację musiała poczekać do roku 2004. 3 lata później mieliśmy okazję oglądać jeszcze słabszy sequel. Nosa hollywoodzkim twórcom utarł Alex A. Popov, który stworzył amatorską wersję walki dwóch najniebezpieczniejszych kosmitów we wszechświecie. 

Dla wielu fanów pierwsza część „Predatora zawsze pozostanie najlepszym filmem z serii. Z okazji okrągłych urodzin, studio 20th Century Fox i dystrybutor Park Circus wypuściły zupełnie nowy trailer klasycznej produkcji. 

Oczywiście „nowość” polega na trochę innym zmontowaniu sekwencji pojawiających się w zwiastunie i dodanie napisów informujących o 30-leciu filmu. W głównych rolach wystąpił oczywiście Arnold Schwarzenegger, a u jego boku pojawili się Carl Weathers, Elpidia Carrillo, Bill Duke, Jesse Ventura, Sonny Landham, Richard Chaves oraz Shane Black. Trailer zwiastuje specjalne pokazy kinowe filmu McTiernana na terenie Wielkiej Brytanii. Fani serii woleliby pewnie nową wersję domowej edycji „Predatora” w 4K. Może taką niespodziankę dostaniemy na kolejne urodziny. A jeśli lubicie Predatora i chcecie się trochę pośmiać, zobaczcie film McTiernana z dźwiękami z gry „Contra.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.