Zobacz pierwsze zdjęcie z nowego filmu Pixara. O czym będzie "Luca"?

19.01.2021 13:07
Pixar - materiał poglądowy Fot. Marko Aliaksandr/Shutterstock

Studio Pixar pracuje nad najnowszą animacją - filmem zatytułowanym "Luca". W sieci można zobaczyć pierwszy kadr z nadchodzącej produkcji. Co przedstawia?

Filmy Pixara to marka sama w sobie. Już niedługo zostaniemy przeniesieni do animowanego świata w kolejnej pięknej i wzruszającej opowieści. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z filmu "Luca".

"Luca" - pierwsze zdjęcie z nowego filmu Pixara

W ciągu 25 lat studio Pixar stworzyło niezliczoną ilość hitów. Wystarczy wymienić takie produkcje jak "Toy Story", "Iniemamocni", "Gdzie jest Nemo?", czy "Coco". Każdy z nich był nadzwyczaj pozytywnie odbierany przez widzów i krytykę zarówno pod względem technik animacyjnych, jak i fabuł, przekazujących mądre morały.

Polecamy

W 2020 roku zadebiutowały aż dwa filmy Pixara - "Naprzód" i "Co w duszy gra", chociaż z uwagi na pandemię koronawirusa, ten drugi tytuł nie miał jeszcze szansy trafić do polskich kin. Twórcy nie spoczywają na laurach i obecnie pracują nad nową animacją zatytułowaną "Luca". Dzięki magazynowi Empire, cały świat może zobaczyć pierwszy kadr z nadchodzącej produkcji.

"Luca" opowie historię dwóch morskich stworów, które wychodzą na ląd i przybierają postać chłopców - tytułowego Luki i jego wiernego druha Alberto. Kadr przedstawia głównych bohaterów filmu, którzy znajdują się w małym włoskim miasteczku. Protagoniści postanawiają spędzić wakacje na Riwierze Włoskiej i przyjrzeć się bliżej jej mieszkańcom o raz ich zachowaniom. Podczas swojej przygody poznają dziewczynkę, która odmieni ich życie.

Polecamy

"Luca" kiedy premiera nowego filmu Pixara?

Reżyserem "Luki" jest Enrico Casarosa, którego animowana krótkometrażówka "La Luna" była nominowana do Oscara. Według filmowca animacja ma składać hołd klasycznemu kinu włoskiemu, w tym dziełom Federico Felliniego. To jednak niejedyne inspiracje, bo Casarosa wspomina również wpływ Hayao Miyazakiego i Studio Ghibli słynącego z kultowych anime. Scenarzystą "Luki" został Jesse Andrews ("Earl i ja, i umierająca dziewczyna"). Premiera filmu jest planowana na 18 czerwca 2021 roku.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.