Zobacz zwiastun sequela „Blair Witch” stworzonego przez fanów

Sergiusz Kurczuk
22.09.2017 14:46
Zobacz zwiastun sequela „Blair Witch” stworzonego przez fanów Fot. kadr z filmu

„Blair Witch Project” to film, który rzucił nowe spojrzenie na kino grozy. Fani oryginału postanowili stworzyć kolejną część opowieści o wiedźmie ukrywającej się w lasach. Zobacz trailer „The Blair Witch Legacy”.

W 1999 roku Eduardo Sánchez i Daniel Myrick udowodnili, że niskim kosztem można zrobić nie tylko świetny film grozy, ale również stworzyć zupełnie nowe spojrzenie na gatunek. Mowa oczywiście na stylizowanym na dokument horrorze „Blair Witch Project”. Nic dziwnego, że szybko powstał sequel zatytułowany „Księgi Cieni: Blair Witch 2”. W planach był jeszcze prequel, ale nic z tego nie wyszło i o serii zapomniano. Ale w 2016 roku Adam Wingard stworzył kolejną część pod prostym tytułem „Blair Witch”. Niestety próba odtworzenia sukcesu części pierwszej nie powidła się.

Jednak są na świecie fani serii, którzy marzą o kolejnej części. Jednym z nich jest Jason Hawkins, który postanowił nakręcić kolejny sequel o wiedźmie z Blair. Pojawił się już pierwszy zwiastun „The Blair Witch Legacy”. Reżyser skomentował swój film w rozmowie z serwisem bloody-disgusting.com. 

Dla fana oryginału i filmowca stworzenie nieoficjalnego sequela, rozgrywającego się w tym świecie, było wielką frajdą. Widzowie na testowych pokazach pokochali nasz film, więc fajnie się z tym czujemy. 

Jest się czego bać? Przekonajcie się sami: 

Hawkins oddał ducha serii, bo zdjęcia zdają się bardzo autentyczne, jednak całość trochę przypomina zwiastun nieudanego „Blair Witch”. Oczywiście widać sporo nawiązań do pierwszej części, ale niepokojący nastrój w zwiastunie buduje jedynie muzyka. Mamy nadzieję, że finalny produkt przywoła atmosferę „Blair Witch Project”. Przekonamy się o tym już na wiosnę 2018 roku, kiedy film będzie miał swoją premierę. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.