Godzilla skończył 65. lat. Zobaczcie, jak internet świętował to wydarzenie

04.11.2019 16:21
Foto: Everett Collection/ East News|undefined Fot. Everett Collection/ East News

Godzilla wkroczył na ekrany światowych kin 3 listopada 1954 roku. Zobaczcie, jak internauci uczcili 65. urodziny Króla Potworów.

Godzilla wkroczył na ekrany światowych kin 3 listopada 1954 roku i na zawsze odmienił oblicze kina z gatunku monster movie. Co tak wyróżnia Godzillę na tle innych podobnych mu stworów? Przede wszystkim historia. Król Potworów to bowiem nie tylko gigantyczna jaszczurka, siejąca spustoszenie gdziekolwiek się pojawi. To przede wszystkim ucieleśnienie traumy całego pokolenia Japończyków. Film Ishirô Hondy pojawił się przecież zaledwie dziewięć lat po tragicznych wydarzeniach w Hiroszimie i Nagasaki, przedstawiając na ekranie ogromne monstrum, zrodzone z testów broni nuklearnej, które wychodzi na brzeg i sieje zniszczenie ziejąc swym radioaktywnym oddechem. Nic zatem dziwnego, że Godzilla tak silnie zakorzenił się w światowej popkulturze. Internauci dali wyraz swego uwielbienia względem legendarnego stwora z okazji jego 65. urodzin.

Zobacz, jak internauci świętowali 65. urodziny Godzilli

Gdy swe urodziny obchodzi sam Król Potworów, Internet musi zareagować. 3 listopada 2019 roku serwis Twitter zalała istna fala życzeń urodzinowych skierowanych do Godzilli. Poniżej znajdziecie kilka z nich.

Przeczytaj także

W Japonii jest już 3 listopada, co oznacza, że dziś są 65. urodziny Godzilli!

Wszystkiego najlepszego, szalony staruszku.

Szaleje już od 65 lat!! Wszystkiego najlepszego wielki jaszczurze!

Niech każdy się zamknie i wręczy mu tort urodzinowy wielkości domu. #godzilla

Przeczytaj także

Ja i moi chłopcy świętując urodziny Godzilli:

Wszystkiego najlepszego dla największej i najbardziej zrzędliwej nuklearnej jaszczurki!!! Za 64 i wiele więcej! 

Przeczytaj także

Przez 65. lat swego istnienia Godzilla pojawił się na ekranach kin aż 32 razy. Czasem występował solo, niekiedy przyszło mu się jednak zmierzyć z innymi potworami, jak King Kong, Hedora, Destruktor, czy Mothra. Król Potworów stał się taką ikoną, że w 2014 roku otrzymał nawet własną gwiazdę w Alei Gwiazd w Los Angeles. W 2020 Godzilla powróci, by ponownie stawić czoła Kongowi.

Zobacz też: NASA nazwała gwiazdozbiór na cześć Godzilli 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.