Zwiastun „Blair Witch” uwięzi Cię pod ziemią

Robert Skowronski
26.08.2016 09:36
Zwiastun „Blair Witch” uwięzi Cię pod ziemią Fot. kadr z wideo

Do tego lasu można wkroczyć tylko raz, powrót już nie będzie możliwy. Zobaczcie świeży zwiastun filmu „Blair Witch”.

Obraz utrzymany w konwencji found footage w reżyserii Adama Wingarda, twórcy m.in. „Gościa”, zacznie straszyć 16 września 2016 roku. Wieść o tym, że otrzymamy kolejną część „Blair Witch” spadła na fanów kina grozy nagle. Dzieło figurowało wcześniej jako „Las”. Z czym mamy do czynienia ujawniono dopiero podczas Comic-Con 2016 w San Diego, kiedy studio Lionsgate na swoim panelu przedstawiło zwiastun nowego dreszczowca.

Fabuła dzieła nie będzie znacząco odbiegać od tej znanej z kultowej pierwszej odsłony. Tym razem w nawiedzonym lesie w Burkittsville materiał filmowy kręci James Donahue, brat Heather, bohaterki pierwszej części cyklu. Minęło 17 lat od zaginięcia jego siostry. Chłopak wciąż wierzy, że uda mu się ją odnaleźć. Chce też zrealizować jej niedoszłe marzenie: uchwycić na taśmie dowód na istnienie wiedźmy z Blair.

Adam Wingard po raz kolejny połączył siły ze scenarzystą Simonem Barrettem, z którym współpracował przy niemal każdym ze swoich projektów. Panowie swoją twórczością udowodnili już kilkukrotnie, że świetnie czują się w gatunku kina grozy i pochodnych. Wszyscy ci, którzy z góry zakładają, że powrót do „Blair Witch” zwyczajnie nie może się uda, powinni jednak dać szansę temu filmowi. Może być różnie, ale zarówno osoby podpisane pod projektem, jak i to, że obraz zebrał bardzo przychylne recenzje po pokazie na Comic-Conie napawają jednak optymizmem.

Zobaczcie najnowszy zwiastun „Blair Witch”:

W obsadzie znaleźli się m.in. Valorie Curry, Callie Hernandez, Brandon Scott czy James Allen McCune. Premiera filmu już niedługo, więc i machina promocyjna zaczęła działać na większych obrotach. Udostępniono m.in. stronę internetową, która pozwoli nam poczuć się przez chwilę jak zagubieni w lesie bohaterowie filmu. W 360 stopniach możemy zajrzeć do mrocznych zakamarków Burkittsville.

Przedstawiono także nowy plakat zapowiadający film:

PH6KMjMhfDs59c_1_l Fot. foto: materiały prasowe

Jak Wam się podoba nowy zwiastun „Blair Witch”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.