Zwiastun "Krainy lodu 2" pobił rekord wyświetleń trailerów "Króla Lwa"

03.09.2019 12:20
Kraina lodu 2|undefined Fot. kadr z filmu "Frozen 2"/Disney

Wygląda na to, że fascynacja kontynuacją przygód Elsy, Olafa i spółki jest naprawdę potężna. Oficjalny zwiastun "Krainy lodu 2" przebił wyświetleniami zapowiedzi "Króla Lwa".

Kilka miesięcy po debiucie zwiastuna "Krainy lodu 2", materiał przebił popularnością oficjalny trailer "Króla Lwa" z lipca 2019 roku. Produkcja pobiła niemalże wszystkie rekordy Disneya oprócz jednego - tego, który należy do "Avengers: Endgame". To jednak nie jest dziwne, bo w końcu produkcja stała się najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów.

Kraina lodu 2 z nowym rekordem wyświetleń

Dla przypomnienia - debiutancki zwiastun "Króla Lwa" złamał rekordy, kiedy pierwszy raz pojawił się w sieci. Teraz jednak jego wynik został pobity przez "Krainę lodu 2". Ta doczekała się już łącznie 60 milionów odtworzeń na YouTubie. Dla porównania "Król Lew" zdobył 59 milionów wyświetleń.

Przeczytaj także

Definitywnie czas wydania stoi po stronie "Krainy lodu 2" - w końcu fani czekali ponad połowę dekady na kontynuację przygód Elsy i spółki. Pierwszy film był wielkim hitem dla Disneya, a utwór "Let It Go" (po polski "Mam tę moc") był międzynarodowym hitem śpiewanym przez dzieciaki i dorosłych na całym świecie. Wszyscy wiedzieli, że produkcja doczeka się kontynuacji. Nikt się jednak nie spodziewał, że stworzenie jej zajmie aż 6 lat.

Jak twierdzi grająca Annę Kristen Bell, długi czas oczekiwania był spowodowany dokładnością reżyserki Jennifer Lee i chęcią opowiedzenia nowej, świeżej historii. W wywiadzie dla magazynu Collider opowiedziała bowiem:

Nikt nie wiedział, czym będzie "Kraina lodu 2". Nikt nie chciał, żeby to był drugi odcinek, w którym Anna gubi buty. Chodziło o to, by odnaleźć emocjonalne momenty, które pokażą rozwój postaci. W jaki sposób to przedstawimy? To nie chodzi tylko o pokazanie problemu w drugim akcie i rozwiązanie go w trzecim. To jest piękna historia i ona może nieść ze sobą naprawdę mocny przekaz. Cieszę się, że się nie spieszyli i mogli stworzyć porządną historię. To zdecydowanie bardziej rozwinięta "Kraina lodu".

"Kraina lodu 2" zadebiutuje w kinach już 22 listopada 2019 roku. W rolach głównych usłyszymy Kristen Bell, Idinę Menzel, Josha Gada, Jonathana Groffa, Sterlinga K. Browna oraz Evan Rachel Wood.

Zobacz także: Widzowie chcą lesbijskiej księżniczki Disneya

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.