Zwiastun „X-Men: Dark Phoenix” w wersji z dubbingiem brzmi jak parodia

Sergiusz Kurczuk
27.09.2018 15:11
Zwiastun „X-Men: Dark Phoenix” w wersji z dubbingiem brzmi jak parodia Fot. kadr z filmu X-Men: Dark Phoenix

Jeśli nie podobał Ci się oryginalny zwiastun „X-Men: Dark Phoenix”, to nie oglądaj spolszczonej wersji. Jest jeszcze gorzej. 

Chociaż prawa do mutantów Marvela powoli przechodzą w ręce Disneya, studio Fox stworzyło ostatni film o X-Men. Tym razem akcja skupi się na postaci Jean Grey, którą opęta kosmiczna istota znana jako Phoenix. Chociaż ta historia już została po części opowiedziana w filmach „X-Men 2” i „X-Men: Ostatni bastion”, Simon Kinberg postanowił ponownie sięgnąć po klasykę komiksu Marvela. Pod koniec września 2018 roku zadebiutował pierwszy zwiastun filmu „X-Men: Dark Phoenix”. Trailer nie zachwyca, ale prawdziwy dramat to zdubbingowana wersja zapowiedzi filmu. 

„X-Men: Mroczna Phoenix” - zwiastun w wersji z dubbingiem

Dubbing to prawdziwa plaga, szczególnie filmów aktorskich, przeznaczonych nie tylko dla dzieci. Zazwyczaj wypada niezwykle nienaturalnie, nie wspominając już o zmienianiu kwestii dialogowych i odarciu gry aktorów z ważnej części ich warsztatu - pracy głosem. Szczególnie źle wygląda to w przypadku produkcji przepełnionych patosem. Tak właśnie jest w przypadku „X-Men: Dark Phoenix” (w polskiej, niezwykle konsekwentnej wersji „X-Men: Mroczna Phoenix”). Oto jak film prezentuje się z głosami polskich aktorów. 

Zamiast planowanego przez twórców dramatyzmu, mamy wrażenie obcowania z parodią. Niestety dystrybutorzy nie ograniczają się z dubbingiem jedynie do produkcji przeznaczonych do młodszych widzów. Filmy dla dorosłych, takiej jak „Logan”, czy „Deadpool” również pojawiły się w spolszczonej wersji. Na szczęście polskie kina oferują również wersje z napisami, ale niesmak pozostaje. 

„X-Men: Mroczna Phoenix” - obsada i premiera filmu

W filmie zobaczymy, jak kosmiczna misja X-Men doprowadzi do wielkiej tragedii Jean Grey. Jedna z pierwszych uczennic Charlesa Xaviera zostanie opętana przez potężną istotę znaną jako Phoenix. Profesor X będzie starał się pomóc dziewczynie, ale do gry wkroczą Magneto oraz kosmici, którzy mają inne plany co do nowych mocy Jean. W rolach głównych wystąpili nominowany do Złotego Globu James McAvoy, nominowany do Oscara Michael Fassbender, nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Sophie Turner, Tye Sheridan, Alexandra Shipp i nominowana do Oscara Jessica Chastain. Premiera filmu została zaplanowana na 14 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.