Zwiastun filmu niedoszłego twórcy „Obcego 5” z Sigourney Weaver w obsadzie

Kamil Dachnij
30.05.2017 14:34
Zwiastun filmu niedoszłego twórcy „Obcego 5” z Sigourney Weaver w obsadzie Fot. kadr z filmu

Neill Blomkamp powetował sobie niepowodzenie związane z kolejną częścią „Obcego”, kręcąc krótkometrażowy film „Oats: Volume 1”. 

Neill Blomkamp, odpowiedzialny za „Dystrykt 9” i „Elizjum”, zapowiedział ostatnio serię eksperymentalnych filmów krótkometrażowych, które będzie można nabyć na platformie Steam. Mają służyć jako wstępne koncepty dla potencjalnych filmów pełnometrażowych. Całe przedsięwzięcie zwie się Oats Studios i żeby nie być gołosłownym, reżyser wypuścił pierwszą zapowiedź.

Trwający lekko ponad minutę filmik „Oats: Volume 1” ukazuje walkę ludzi z istotami pozaziemskimi. Nie da się ukryć, że mamy tutaj coś z „Obcego”, którego 5. część Blomkamp miał robić. Zdradza to nie tylko sam klimat oraz wygląd krótkometrażówki. Pojawienie się Signourney Weaver w 41 sekundzie w roli przypominającej Ellen Ripley jest wyjątkowo wymowne. Trzeba przyznać, że rzecz wygląda imponująco. Jaszczuropodobne stworzy prezentują się nad wyraz ciekawie.

Przypomnijmy, że Blomkamp jakiś czas temu wpadł na ciekawy pomysł kontynuacji oryginalnej serii „Obcego”. Mianowicie, jego film miał pominąć wydarzenia z „Obcego 3” oraz „Obcego: Przebudzenie”, będąc bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z 2 odsłony serii, czyli „Obcy – decydujące starcie” Jamesa Camerona. Projektem bardzo podekscytowana była Sigourney Weaver, twierdząc nawet, że będzie to znakomite zwieńczenie całej serii.

Jednak sir Ridley Scott zdusił projekt w zarodku, dla którego prequele („Prometeusz” oraz „Obcy: Przymierze”) są ważniejsze, aniżeli szkic autora „Chappie”. Jednak po finansowej porażce „Przymierza”, 20th Century Fox może zrewidować swoją decyzję. Film, który wszedł na polskie ekrany 12 maja 2017 roku, zebrał masę negatywnych opinii, co stawia pod znakiem zapytania sequelowe zapędy Scotta.

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.