Zwiastun nowej superprodukcji Disneya „Fałdka czasu”

Kamil Dachnij
17.07.2017 12:27
Zwiastun nowej superprodukcji Disneya „Fałdka czasu” Fot. kadr z filmu

„A Wrinkle in Time” jest adaptacją słynnej ksiązki fantasy amerykańskiej pisarki Madeleine L’Engle z 1963 roku. 

Na targach D23 Expo doczekaliśmy się pierwszego oficjalnego zwiastuna filmu Avy DuVernay pt: „Fałdka czasu”. Wypełniona po brzegi znanymi nazwiskami produkcja opowiadać będzie historię Meg Murry, jej niezwykłego brata Charlesa Wallace’a i przyjaciela Calvina, którzy zostaną wysłani w alternatywne wymiary przez trzy dziwne istoty, aby odnaleźć swojego ojca naukowca.    

W obsadzie filmu znajdziemy Chrisa Pine’a („Wonder Woman”), Michaela Penę („Furia”), Zacha Galifianakisa („Kac Vegas”), Reese Witherspoon („Legalna blondynka”), Andre Hollanda („Moonlight”), Mindy Kaling („40-letni prawiczek”) oraz Oprah Winfrey. Autorką scenariusza jest Jennifer Lee, znana ze swojej pracy przy takich hitach jak „Ralph Demolka” oraz przede wszystkim „Kraina lodu”. Ciekawostką jest fakt, że Ava DuVernay stała się pierwszą kolorową reżyserką w historii kina, która wyreżyserowała film o budżecie wynoszącym 100 milionów dolarów. Afroamerykanka zrobiła w 2014 roku niemałą furorę za sprawą dramatu historycznego „Selma”, gdzie przedstawiła historię marszu Martina Luthera Kinga. Co ciekawe, zanim zdecydowała się na nakręcenie „Fałdki czasu” DuVernay odrzuciła rzekomo całą masę dużych projektów, w tym „Czarną panterę” Marvela.

Po ostatnich sukcesach „Wonder Woman” Hollywood coraz mocniej zaczyna wierzyć w umiejętności kobiet reżyserek, co być może wróży dobre czasy. Do tej pory przeważnie mówiło się o filmografii Kathryn Bigelow oraz Sofii Coppoli, które jednak tworzą kino zdecydowanie bardziej autorskie.

Nie będzie to pierwsza próba przeniesienia słynnej książki Madeleine L’Engle. W 2003 roku powstała wersja telewizyjna, ale została mocno skrytykowana m.in. przez samą autorkę. „Fałdka czasu” jest pierwszą częścią cyklu „Time Quartet”, który rozrósł się jeszcze o trzy kolejne powieści. Wydana w 1963 roku zebrała liczne nagrody oraz stała się jedną z najważniejszych książek fantasy dla młodzieży XX wieku.

Premiera filmu odbędzie się 9 marca 2018 roku

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.