Zwiastun z okazji 30-lecia "Szklanej pułapki" potwierdza, że to najlepszy film świąteczny w historii

Sergiusz Kurczuk
19.12.2018 10:47
Bruce Willis (Szklana pułapka)|undefined Fot. kadr z filmu Szklana pułapka

"Szklana pułapka" w 2018 roku obchodzi 30-lecie. Z tej okazji powstał specjalny zwiastun, który rozwiewa wątpliwości dotyczące tego, czy produkcja z Bruce'em Willisem to film świąteczny.

Od lat fani filmu "Szklana pułapka" spierają się, czy produkcja z 1988 roku jest filmem świątecznym, czy nie. Oczywiście akcja dzieje się w święta Bożego Narodzenia, ale nie wszyscy są przekonani, że klasykę z Bruce'em Willisem w roli głównej można zestawiać z "Kevinem samym w domu". Podczas roastu gwiazdora na Comedy Central, aktor zarzekał się, film nie jest produkcją świąteczną, ale  twórcy są innego zdania. W sieci pojawił się zwiastun "Szklanej pułapki" z okazji 30-lecia premiery, który został utrzymany w świątecznej konwencji.

"Szklana pułapka" w bożonarodzeniowym zwiastunie

Okazuje się, że przedstawiciele 20th Century Fox nie postrzegają "Szklanej pułapki" jako filmu świątecznego. Uważają, że to najlepszy film świąteczny, jaki powstał. Dowodem na to ma być nowy zwiastun produkcji sprzed 30 lat, w którym pojawiły się chyba wszystkie bożonarodzeniowe elementy występujące w hicie reżyserowanym przez Johna McTiernana.

Twórcy filmu zaprezentowali nie tylko nowy zwiastun, ale również świąteczny opis "Szklanej pułapki".

Policjant John McClane (Bruce Willis) staje oko w oko z Bożym Narodzeniem trzy tysiące mil od swojej zirytowanej żony i dwójki dzieci. Wraca z Los Angeles z prezentami i nadzieją, że zdoła naprawić swoje małżeństwo. Stylowy i spokojny Hans Gruber (Alan Rickman) również spędza święta w Los Angeles, ale nie trafił tam, by dawać prezenty. Jest tam by zabrać: ponad 600 milionów dolarów z międzynarodowej korporacji Nakatomi Corporation, gdzie żona McClane'a Holly (Bonnie Bedelia) jest kierownikiem. Kiedy napad zaczyna być groźny, John McClane musi zaatakować terrorystów z całą swoją odwagą i determinacją - ale oczywiście nie bez poczucia humoru.

"Szklana pułapka" - czy w tym roku poleci w telewizji w święta?

Jeśli nowy zwiastun sprawił, że inaczej postrzegacie ten klasyk kina akcji, to niestety musimy Was rozczarować. "Szklana pułapka" to nie "Kevin sam w domu" i niestety podczas tegorocznego Bożego Narodzenia nie zobaczymy Johna McClane'a w akcji. Telewizja Polsat trochę się pospieszyła i wyemitowała film 1 grudnia 2018 roku. Obecnie trwają prace nad 6. częścią serii o nieustraszonym policjancie. Film zatytułowany po prostu "McClane" nie dostał na razie daty premiery. Najwcześniej możemy się go więc spodziewać dopiero w roku 2019.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.