Antek Królikowski stracił rolę Jana Pawła II przez występ w filmie "Bad Boy" Patryka Vegi

23.01.2023 11:41
Antek Królikowski stracił rolę Jana Pawła II przez występ w filmie "Bad Boy" Patryka Vegi Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Antek Królikowski podobno otrzymał jakiś czas temu propozycję zagrania Karola Wojtyły. Ta została jednak wycofana, kiedy twórcy przedstawienia zobaczyli go u Vegi.

Antek Królikowski mógł zagrać papieża. Występ u Vegi przekreślił szanse

Królikowski w ostatnich miesiącach zrobił wokół siebie spore zamieszanie. Ale tak to jest, kiedy w grę wchodzi organizowanie walki sobowtórów Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina, czy burza medialna związana z jego życiem prywatnym. Okazuje się jednak, że to współpraca... z Patrykiem Vegą przyczyniła się do utraty roli papieża Polaka.

Polecamy

Jak podaje "Na żywo", Królikowski dostał propozycję zagrania Wojtyły w spektaklu teatralnym w reżyserii Pawła Woldana. Aktor miał zagrać Jana Pawła II w czasach młodości. Niestety tydzień po otrzymaniu angażu, Królikowski miał stracić rolę.

Z relacji informatora tygodnika wynika, że sytuacja wyniknęła przez udział Królikowskiego w filmie Patryka Vegi "Bad Boy". Aktor wcielił się w nim w tytułowego bohatera - gangstera Pawła Zawrotnego, który był postacią definitywnie negatywną.

Podobno twórcy spektaklu zobaczyli Królikowskiego w zwiastunie produkcji Vegi i po chwili stwierdzili, że aktor zaangażowany do takiej roli może nie do końca pasuje do głowy Kościoła Katolickiego w ich sztuce. Aktora zastąpił Józef Pawłowski. 

Współpraca z Vegą może i ograniczyła Królikowskiemu szansę na wcielenie się w Wojtyłę, ale najgorsze dla niego miało dopiero nadejść. Aktor żalił się w rozmowie z "Faktem", że z powodu afery związanej z kłopotami w jego życiu prywatnym, Królikowski stracił (prawdopodobnie) lukratywną rolę w serialu "Mecenas Porada".

Przypominamy też, że w produkcji jest film dokumentalny braci Sekielskich, który opowie o pobłażaniu pedofilom w sutannach przez Jana Pawła II. Możliwe, że ta demitologizacja papieża sprawi, iż w przyszłości powstanie fabuła o duchownym, niebędąca laurką, a rozliczeniem go z grzechów i wątpliwego zachowania. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.