Antonio Banderas z ciekawą wypowiedzią: "zawał serca to najlepsze, co mnie w życiu spotkało"

25.01.2023 14:43
Antonio Banderas z ciekawą wypowiedzią: "zawał serca to najlepsze, co mnie w życiu spotkało" Fot. NDZ/STAR MAX/IPx/Associated Press/East News

Okazuje się, że Antonio Banderas ma dużo wspólnego ze swoją postacią Kota w Butach - stwierdził bowiem, że spotkanie twarzą w twarz ze śmiercią, to jedna z najlepszych rzeczy, która go spotkała.

Antonio Banderas cieszy się, że przeżył atak serca

Antonio Banderas wystąpił niedawno w kolejnym spin-offie serii "Shrek" - filmie animowanym "Kot w butach: Ostatnie życzenie". Od jakiegoś czasu udziela w mediach wielu wywiadów i w jednym z nich nawiązał do zawału, który przeszedł kilka lat temu. Uważa, że ta sytuacja pozytywnie wpłynęła na jego życie.

Polecamy

W rozmowie z dziennikarzami z Radio Times aktor odniósł się do zawału serca, który przeszedł w 2017 roku:

To była chyba jedna z najlepszych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu. To było, jakbym założył okulary i zobaczył, co jest ważne. Od czasu zawału serca szukam tylko przyjemności z grania. Otóż to. Nie obchodzi mnie nic innego. Dla mnie życie zaczyna się, gdy ktoś mówi: "Akcja!" lub gdy podniesie się kurtyna.

Gwiazdor zdradził, że trafił do szpitala, po tym, jak poczuł ból w klatce piersiowej podczas wykonywania ćwiczeń. Aktor zdradził, że jego partnerka - Nicole Kimpel - uratowała mu wtedy życie. Banderas opowiedział o tym w programie "Jimmy Kimmel Live!".

Następnego ranka, kiedy zacząłem mieć objawy zawału i wyraźnie wiedziałem, co się dzieje, położyła mi aspirynę na język i to uratowało mi życie. Dostałem więc drugą szansę i od tego czasu pewne rzeczy w moim życiu się zmieniły.

Polecamy

Być może to sprawiło, że Banderas wystąpił w kolejnej produkcji o Kocie w butach. W nowej odsłonie puchaty bohater odkrywa bowiem, że zamiłowanie do przygód zebrało swoje żniwo i stracił już osiem ze swoich dziewięciu żyć. Wyrusza więc w wielką podróż, aby odzyskać utracone życia, przy okazji na każdym kroku spotykając Śmierć, czekającą na każdy jego błąd.

Nominowany do Oscara za film animowany jest już dostępny w polskich kinach. W naszej wersji językowej głównego bohatera zagrał ponownie Wojciech Malajkat. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.