James Cameron oszalał. 73-letnia Sigourney Weaver zagra w "Avatarze 2"... 14-letnią dziewczynę

05.12.2022 16:06
James Cameron oszalał. 73-letnia Sigourney Weaver zagra w "Avatarze 2"... 14-letnią dziewczynę Fot. Associated Press/East News

Chociaż oczywiście Sigourney Weaver wygląda ostatnimi czasy świetnie, to jednak z 14-latką nikt jej nie pomyli. Innego zdania jest James Cameron, który postanowił odmłodzić gwiazdę w nadchodzącym "Avatarze: Istocie wody".

Avatar 2 - Sigourney Weaver zagra 14-latkę

Sigourney Weaver jest ikoną kina, a jej najbardziej znana postać, czyli Ripley z "Obcego", stała się archetypem dla kobiecych bohaterek gatunku akcji i horroru. W 2009 roku światło dzienne ujrzał "Avatar", w którym legenda zagrała doktor Grace Augustin. Chociaż jej postać finalnie zmarła w wyniku wydarzeń z przebojowej produkcji, to jak mawia Luke Skywalker: "nikt nie odchodzi na dobre".

Polecamy

I chociaż Grace została pochowana, to James Cameron tak bardzo lubi współpracować z Weaver, że postanowił ją zatrudnić ponownie - tym razem do roli 14-letniej Na'vi o imieniu Kiri. Jak aktorka opowiedziała w rozmowie z Female First:

To wspaniały wiek. Dzieci są bardzo pomysłowe, wrażliwe, łatwo je zranić, łatwo je wzruszyć i widzą rzeczy bardzo wyraźnie. Inaczej od nas. Starałam się przekazać tą samoświadomą, nieco niezręczną energię postaci.

W rozmowie z portalem You wyznała natomiast, że nie trzeba było jej zbyt długo przekonywać do tego projektu:

Pomyślałam: "Jim jest cwany. Jeśli myśli, że mogę to zrobić, dajmy temu szansę". Myślę, że John Wayne nie został poproszony o zagranie 14-latka, gdy miał 70 lat. To coś zupełnie nowego.

Polecamy

Zwiastuny sugerują, że młodsza generacja Na'vi będzie odgrywała bardzo ważną rolę w "Istocie wody". W obsadzie powrócą oczywiście Zoe Saldana i Sam Worthington, którzy grali główne role w pierwowzorze, a także Stephen Lang - jego postać również zginęła pod koniec "Avatara", więc nie wiemy, w jaki sposób aktor powróci. Zagra 15-latka?

Więcej dowiemy się 16 grudnia 2022 roku, kiedy to "Avatar: Istota wody" trafi do kin.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.