"Batman 2" i serial o Pingwinie będą ze sobą ściśle powiązane: "BatVerse będzie bardzo ekscytujące"

12.01.2023 13:32
"Batman 2" i serial o Pingwinie będą ze sobą ściśle powiązane: "BatVerse będzie bardzo ekscytujące" Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Reżyser i scenarzysta ostatniego "Batmana" Matt Reeves ma szeroko zakrojone plany dotyczące Mrocznego Rycerza w wersji filmowej i serialowej - wszystko ma się łączyć w całość.

Batman - seriale i filmy mają się łączyć w jedną spójną całość

Nie ma chyba komiksowego superbohatera, który miałby bardziej wyrazistych antagonistów, niż Batman - Joker, Harley Quinn, Bane, Scarecrow, Pingwin, Two-Face, Riddler, Poison Ivy, Catwoman, czy Mr. Freeze to absolutne ikony DC Comics, których solowe przygody często sprzedawały się lepiej, niż niektórych członków Ligi Sprawiedliwości.

Polecamy

Z tego zdaje sobie sprawę Matt Reeves, czyli scenarzysta i reżyser ostatniego filmu o Batmanie. Jego produkcja z Robertem Pattinsonem w roli głównej odniosła na tyle duży sukces komercyjny i artystyczny, że obraz ma być zaledwie wstępem do całego świata tytułów związanych z Mrocznym Rycerzem i jego galerią łotrów. 

Wiemy już oczywiście, że na pierwsze danie dostaniemy miniserial o Pingwinie z Colinem Farrellem w roli głównej. Chociaż ten nie ma jeszcze daty premiery, to niewątpliwie jest bardzo ważny dla twórców - Matt Reeves wyjaśnił bowiem, że będzie mocno powiązany z kolejnym pełnometrażowym filmem o Batmanie. Jak opowiedział w rozmowie z Collider:

Mamy właściwie całą listę rzeczy, które chcemy zrobić, zaczynając od Pingwina. Wszystkie opowieści muszą być ze sobą blisko powiązane, więc nie możemy ich pisać oddzielnie, bo jedno ma płynnie przechodzić w drugie i vice versa, więc tak - serial będzie miał ogromny wpływ na sequel "Batmana".

Polecamy

W sieci pojawiały się co rusz doniesienia o kolejnych potencjalnych serialach związanych z "Nietoperzym Uniwersum" Reevesa - mówiło się o produkcjach związanych z policją Gotham, a także Arkham Asylum. Ten drugi to szpital psychiatryczny, do którego często trafiają złoczyńcy ze świata Batmana.

Również do tych plotek odniósł się Matt Reeves:

Są jeszcze inne rzeczy, które mamy w planach. Całe to "BatVerse", które robimy sprawia, że jestem bardzo, bardzo podekscytowany. To moje główne zajęcie i moja pasja, więc bardzo się jaram.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.