"Batman 2", "Superman: Legacy" i nowy początek - James Gunn pokazał plan na przyszłość filmów DC

01.02.2023 14:47
"Batman 2", "Superman: Legacy" i nowy początek - James Gunn pokazał plan na przyszłość filmów DC Fot. materiały prasowe/HBO Max

Nareszcie. James Gunn i Peter Safran zdradzili swoje plany na przyszłość filmowego uniwersum DC. Jakich produkcji możemy się spodziewać na przestrzeni kilku następnych lat?

Superman: Legacy, nowy Batman i kilka niespodziewanych seriali - lista nowości DCU na przyszłość

W listopadzie 2022 roku James Gunn i Peter Safran zostali powołani na szefów nowej dywizji Warner Bros. o nazwie DC Studios, której zadaniem ma być tworzenie przemyślanego i w miarę zrozumiałego filmowego oraz telewizyjnego świata z superbohaterami DC Comics w rolach głównych.

Polecamy

Po kilku miesiącach pracy, panowie byli w końcu gotowi, by pokazać swój plan na najbliższą przyszłość - na ten moment zapowiedzieli 5 filmów oraz 5 seriali, które mają być częścią "Rozdziału pierwszego" o podtytule "Bogowie i Potwory" ("Gods and Monsters"). Idąc więc kolejnością chronologiczną projektów: 

  • Creature Commandos - animowany serial na HBO Max, który ma opowiedzieć historię pokręconej drużyny superbohaterów składającej się z gorgony, wilkołaka, potwora Frankensteina, Weasela z "The Suicide Squad" i ludzkiego lidera. Gunn podkreślił, że wszyscy aktorzy obsadzeni w swoich rolach będą je odgrywali zarówno na małym, jak i na dużym ekranie, niezależnie czy mowa o animacji, czy live-action.
  • Waller - serial aktorski na HBO Max, w którym powróci szefowa Suicide Squad i ekipa z "Peacemakera". Produkcja będzie swojego rodzaju kontynuacją "Peacemakera", bo jak wyjaśnił Gunn, ten nie ma teraz czasu zrealizować go samodzielnie, ponieważ pracuje nad filmem...
  • Superman: Legacy - to ta opowieść ma na dobrą sprawę odpalić całe DCU. Gunn jest scenarzystą projektu i jak opowiedział, film nie będzie "origin story", ale skupi się na wczesnych latach pracy Supermana. Ten ma być prawdziwym ucieleśnieniem prawdy, sprawiedliwości i "amerykańskiej drogi", a także "symbolem dobroci w świecie, gdzie dobroć jest uznawana za staroświecką". Peter Safran zachęca mocno Gunna do tego, by wyreżyserował ten projekt. Na razie nie wiemy, kto się wcieli w Clarka Kenta, ale potwierdzono, że film zadebiutuje w kinach 11 lipca 2025 roku.
  • Lanterns - serial aktorski na HBO Max. Safran i Gunn opisali go jako "Detektywa w świecie DC". Głównymi bohaterami są Zielone Latarnie - Hal Jordan i John Stewart, którzy rozpoczynają na Ziemi śledztwo w sprawie "będącej kluczową dla całego uniwersum DC". Panowie podkreślali, że produkcja ma ogromne znaczenie dla ich opowieści i płynnie wprowadzi widzów do następnego filmu, którym będzie...
  • The Authority - grupa antybohaterów, która postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i stosować metody znacznie bardziej brutalne, niż inni bohaterowie. Gunn podkreślił, że bardzo zależy mu, żeby ugrupowanie miało kontakt z bardziej znanymi postaciami, więc istnieje ogromna możliwość, że w produkcji pojawi się np. Superman, który ścierał się z nimi w komiksach i przy okazji jest ucieleśnieniem tego, za czym The Authority nie przepadają.
  • Paradise Lost - następny w kolejce jest serial aktorski na HBO Max, w którym poznamy historie Themiscyry, rajskiej wyspy z której pochodzi Wonder Woman. Panowie określili projekt "Grą o tron w wydaniu DC" i skupi się na politycznych intrygach, które doprowadziły do tego, że istnieje wyspa zamieszkana w całości przez kobiety. Całość ma się oczywiście rozgrywać na długo przed narodzinami Diany/WW.
  • The Brave and the Bold - następny w kolejce będzie kolejny film o Batmanie. Całość ma być inspirowana komiksami Granta Morrisona i opowie nam historię o tym, jak Mroczny Rycerz odkrywa, że ma nieślubnego syna Damiana Wayne'a. Wychowany przez Ligę Cieni, Robin jest "małym s*kinsynem", którego Bruce Wayne postanawia sprowadzić na stronę dobra. Gunn dodał, że film ma otworzyć również furtkę dla "Bat-rodziny" i najprawdopodobniej poznamy w nim poprzednich Robinów, Nightwinga i Batgirl.
  • Booster Gold - serial aktorski na HBO Max o przegrywie z przyszłości, który za pomocą współczesnej sobie technologii wraca w czasie do naszej teraźniejszości, by zostać superbohaterem i zdobyć poklask. Gunn określił projekt jako zabawa z "syndromem oszusta w wersji superbohaterskiej", więc możemy się spodziewać, iż projekt będzie raczej komediowym spojrzeniem na superherosów.
  • Supergirl: Woman of Tomorrow - film pełnometrażowy ma być adaptacją serii komiksów Toma Kinga z 2022 roku. W nim mamy zobaczyć różnicę między Karą a Supermanem, który wychował się na Ziemi i ma ziemskich rodziców. Jego kuzynka widziała śmierć swoich bliskich po wybuchu Kryptonu i na Ziemi znalazła się dopiero jako nastolatka, co sprawiła, że jest znacznie bardziej hardcore'owa, niż Kal-El.
  • Swamp Thing - mroczny horror pełnometrażowy, który będzie startem "magicznej" części świata DC Comics. Nie powinniśmy się więc zdziwić, jakby w filmie mieli się pojawić Constantine, Zatanna, czy Doktor Fate. 

Gunn potwierdził, że nadchodzące w 2023 roku filmy "Shazam! 2", "The Flash", "Blue Beetle" i "Aquaman 2" będą nas wprowadzały do świata DCU. Nie wykluczył też, że bohaterowie powrócą w kolejnych projektach. Jeśli chodzi zaś o "Batmana 2" od Matta Reevesa, to produkcja zadebiutuje w kinach w październiku 2025 roku i wraz ze swoimi spin-offami będzie częścią "DC-Elseworlds", które będą skupiały się na autorskich projektach (jak "Joker: Folie a Deux", czy animowany serial "Harley Quinn").

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.