Ben Affleck nawet nie chce słyszeć o reżyserowaniu filmu o Batmanie: "nie ma takiej możliwości"

17.03.2023 11:13
Ben Affleck nawet nie chce słyszeć o reżyserowaniu filmu o Batmanie: "nie ma takiej możliwości" Fot. Rob Gray/Associated Press/East News

Jeszcze kilka lat temu Ben Affleck był kluczowym zawodnikiem dla filmowego uniwersum DC Comics - nie tylko grał Batmana, ale miał również wyreżyserować aktorski film o bohaterze.

Ben Affleck nie chce nawet myśleć o reżyserowaniu filmu dla DC

Czasy się jednak mocno zmieniły i teraz Ben Affleck ma raczej dość współpracy z Warner Brothers - a przynajmniej jeśli chodzi o kino superbohaterskie.  

Polecamy

Jesienią 2022 roku zapowiedziano bowiem stworzenie oddziału DC Studios, wytwórni skupionej tylko na tworzeniu filmowych i serialowych projektów związanych z DC Comics. Ich szefami zostali James Gunn (reżyser "The Suicide Squad" i "Strażnika Galaktyki") oraz producent Peter Safran, który pracował właściwie przy każdym filmie o superbohaterach od Warner Bros. na przestrzeni ostatnich lat.

Wówczas dowiedzieliśmy się, że Henry Cavill i Ben Affleck już nie powrócą do ról Supermana, ani Batmana, ale za to Gal Gadot, Jason Momoa i Ezra Miller mogą wrócić jako Wonder Woman, Aquaman oraz Flash. 

Więc chociaż Affleck Batmana już raczej nie zagra (aczkolwiek wystąpi gościnnie w nadchodzącym filmie "The Flash"), to pojawiły się plotki, że nadal mógłby go wyreżyserować. Mowa o kolejnym projekcie (innym od "Batmana" Matta Reevesa i Roberta Pattinsona) o Zamaskowanym Krzyżowcu, nadchodzącym filmie "The Brave and The Bold".

Polecamy

Ben Affleck spotkał się niedawno z dziennikarzami The Hollywood Reporter, którzy zapytali się o te plotki i jego relację z DC Studios. Aktor kategorycznie zaprzeczył:

Nie wyreżyseruje nic dla DC od Gunna. Nie ma takiej opcji. Nie mam nic przeciwko Jamesowi Gunnowi. Kochany gość i wierzę, że zrobi kawał dobrej roboty. Nie chciałbym jednak w tym brać udziału, bo nie podoba mi się ich podejście do sprawy. Mnie to nie interesuje.

Affleck jest teraz skupiony na promocji filmu "Air" o tworzeniu butów Nike Air Jordan z nim, Mattem Damonem, Jasonem Batemanem i Chrisem Tuckerem w rolach głównych. Premiera filmu planowana jest na początek kwietnia 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.