"Black Adam" już za moment pojawi się na HBO Max. Kiedy obejrzymy hit z Dwayne'em Johnsonem?

09.12.2022 18:45
"Black Adam" już za moment pojawi się na HBO Max. Kiedy obejrzymy hit z Dwayne'em Johnsonem? Fot. materiały prasowe/HBO Max

Chociaż "Black Adam" raczej nie spełnił obietnic Dwayne'a Johnsona i "nie zmieni hierarchii siły w uniwersum DC na zawsze", to nadal jest całkiem niezłym filmem akcji. 

Black Adam już w połowie grudnia na HBO Max

W starożytnym Kahndaqu niewolnik Teth Adam otrzymał nieograniczoną moc bogów. Wykorzystał ją jednak do zemsty, za co został uwięziony. Teraz, 5000 lat później, odzyskuje wolność i ponownie wymierza światu mroczną sprawiedliwość. Po odmowie poddania się Teth Adam musi się zmierzyć ze współczesnymi herosami, znanymi jako Stowarzyszenie Sprawiedliwości. Tworzą je Hawkman, Doktor Fate, Atom Smasher i Cyclone. Ich celem jest ponowne uwięzienie Adama na wieki.

Polecamy

Po drodze natrafiają jednak na zewnętrzne siły, które zagrażają współczesnemu krajowi. Black Adam nawiązuje niestabilny sojusz z ugrupowaniem superbohaterów, ale pod jednym warunkiem - będzie robił rzeczy po swojemu. Czyli krwawo i brutalnie, co nie podoba się reszcie Stowarzyszenia. Poniżej zobaczycie zwiastun produkcji:

Oprócz Dwayne'a Johnsona w filmie występują Aldis Hodge (Miasto na wzgórzu, Pewnej nocy w Miami…) w roli Hawkmana, Noah Centineo (Do wszystkich chłopców, których kochałam) w roli Atom Smashera, Sarah Shahi (Sex/Life, Godziny szczytu 3), Marwan Kenzari (Morderstwo w Orient Expresie, Aladyn), Quintessa Swindell (Voyagers, Trinkets) w roli Cyclone oraz Pierce Brosnan (filmy o Jamesie Bondzie i seria Mamma Mia!) jako Doktor Fate.

Polecamy

Film wyreżyserował Jaume Collet-Serra na podstawie scenariusza i pomysłu Adama Sztykiela, Rory’ego Hainesa i Sohraba Noshirvaniego. W scenariuszu posłużono się postaciami DC, stworzonymi przez Billa Parkera i C.C. Becka. Producentami filmu są Beau Flynn, Hiram Garcia, Dwayne Johnson i Dany Garcia, zaś Toby Emmerich, Richard Brener, Dave Neustadter, Chris Pan, Walter Hamada, Adam Schlagman, Geoff Johns, Eric McLeod i Scott Sheldon są producentami wykonawczymi.

"Black Adam" to film New Line Cinema wyprodukowany przez Seven Bucks i Flynn Picture Co. Zadebiutuje w serwisie HBO Max już 16 grudnia 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.