Bratanek Michaela Jacksona zagra Króla Popu w nadchodzącym filmie biograficznym o gwiazdorze

31.01.2023 12:24
Bratanek Michaela Jacksona zagra Króla Popu w nadchodzącym filmie biograficznym o gwiazdorze Fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Niewątpliwie trudną rolę Michaela Jacksona zagra jego krewniak - reżyser Antoine Fuqua poinformował, że w jego biografii w Króla Popu wcieli się 26-letni Jaafar Jackson. 

Bratanek Michaela Jacksona zagra Michaela Jacksona w filmie o Michaelu Jacksonie

Jak podaje Deadline, Antoine Fuqua znalazł swojego Michaela Jacksona. Został nim Jaafar Jackson, czyli 26-letni bratanek zmarłego artysty. Ten jest synem Jermaine'a Jacksona, brata Michaela i członka Jackson 5. Młody wokalista i aktor rozpoczął naukę śpiewu i tańca w wieku 12 lat, zaczynając od szlagierów Sama Cooke'a i Marvina Gaye'a. 

Polecamy

Jaafar Jackson wydał też autorską muzykę i po przesłuchaniu kilku kawałków oraz obejrzeniu klipów słychać i widać, że 26-latek jest utalentowany i powinien się sprawdzić w roli swojego wujka. Artysta brzmi trochę jak połączenie MJ-a i The Weeknda, co jest dużym komplementem patrząc na sukcesy obu wokalistów:

Scenarzystą produkcji jest John Logan, natomiast producentem został Graham King - ten sam człowiek, który kilka lat temu pomógł stworzyć nominowane do Oscara "Bohemian Rhapsody" o Freddiem Mercurym i Queen.

Polecamy

Z pierwszych relacji mediów wynika, że produkcja na pewno poruszy najważniejsze wydarzenia z życia Jacksona - od czasów jego występów w The Jackson 5, przez przełomową karierę solową jako dorosły artysta, aż do jego kontrowersji, oskarżeń o pedofilię oraz niespodziewaną śmierć w wieku 50 lat po ataku serca wywołanym zabójczym połączeniem leków uśmierzających ból.  

Twórcy podobno nie chcą za bardzo wybielać historii Jacksona. Chociaż oczywiście całość ma być hołdem dla wybitnego artysty i filmem, który przypomni fanom, dlaczego pokochali MJ-a, jego muzykę i osobowość sceniczną, to producenci nie zamierzają pominąć kontrowersyjnych ruchów i zachowania Jacksona.

Produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku - Fuqua obecnie kończy "The Equalizera 3" z Denzelem Washingtonem, a następnie skupi się w całości na "Michaelu". Niestety, na razie data premiery filmu nie jest znana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.