Brendan Fraser płakał podczas odbierania nagrody: "to znaczy więcej, niż jestem w stanie wyrazić słowami"

17.01.2023 12:35
Brendan Fraser płakał podczas odbierania nagrody: "to znaczy więcej, niż jestem w stanie wyrazić słowami" Fot. Jordan Strauss/Invision/East News

Brendan Fraser przechodzi niedawno renesans swojej kariery - wszystko za sprawą głośnego filmu "Wieloryb", za który aktor może dostać Oscara (a przynajmniej nominację).

Brendan Fraser wzruszony podczas odbierania nagrody za Wieloryba

Od kilku miesięcy Brendan Fraser otrzymuje na festiwalach filmowych aplauz i owacje na stojąco od krytyków, ludzi z branży oraz widzów - wszystko przez jego doceniany występ w filmie "Wieloryb" Darrena Aronofskiego. 

Polecamy

Aktor był już nominowany do Złotego Globu, a niedawno również do Critics Choice Awards. Tę drugą nagrodę wygrał i podczas przemówienia nie krył swoich emocji. Fraserowi łamał się głos, poleciały mu łzy, a gwiazdor "Mumii" postanowił skorzystać z tych kilku minut, by podziękować obsadzie i Aronofskiemu: 

Ten film jest o miłości. Jest o odkupieniu. Jest o szukaniu światła w mrocznym miejscu i jestem szczęściarzem, że mogłem pracować z tak wspaniałą obsadą. (...) Darren, byłem gdzieś w dziczy i chociaż powinienem zostawić trop z okruszków, to mnie znalazłeś i bez niego. I tak jak każdy dobry reżyser, po prostu pokazałeś mi, gdzie mam iść, by osiągnąć to, czego potrzebował ten film.

Fraser przekazał również kilka słów otuchy dla osób, które są w mrocznym miejscu:

Jeśli wy też, tak jak Charlie z filmu, w jakikolwiek sposób zmagacie się z otyłością, czy czujecie się uwięzieni w mrocznym morzu, to wiedzcie, że możecie mieć siłę, by stanąć o własnych nogach i iść do światła. Wtedy staną się dobre rzeczy.

Polecamy

Poniżej możecie zobaczyć jego przemówienie:

W filmie "Wieloryb" Charlie (Brendan Fraser) już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość, nie bez powodu odrzucony przez swoich bliskich, mężczyzna samotnie zmierza w życiową przepaść.

Podejmuje jednak ostatnią próbę nawiązania kontaktu z nastoletnią córkę. Wiedząc, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia, Charlie stara się zrobić wszystko, by znaleźć jeszcze odkupienie. Nowy film Darrena Aronofskiego trafi do polskich kin 17 lutego 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.