Brooke Shields wyznała, że została zgwałcona przez hollywoodzkiego producenta

16.03.2023 11:14
Brooke Shields wyznała, że została zgwałcona przez hollywoodzkiego producenta Fot. PHOTOlink/Everett Collection/East News

Brooke Shields opowiedziała o bardzo dotkliwym przeżyciu sprzed kilkudziesięciu lat - aktorka wyznała, że została zgwałcona przez hollywoodzkiego producenta. Traciła nadzieję, że kiedykolwiek ktoś jej uwierzy.

Brooke Shields została zgwałcona przez producenta

Brooke Shields z dzisiejszej perspektywy miała bardzo dziwną karierę - już jako 12-latka grała w nagich scenach w mainstreamowych filmach, które były nominowane do największych nagród. 

Polecamy

Aktorka nigdy nie unikała mówienia o tym, że jako dziecięca gwiazda w Hollywood była seksualizowana. W nowym dokumencie "Pretty Baby", którego premiera odbyła się w styczniu na Sundance Film Festival, Shields wyznała, że kilkadziesiąt lat temu została zgwałcona przez jednego z hollywoodzkich producentów.

Nie podała nazwiska swojego napastnika, ale szczegółowo opisała wydarzenia związane z napaścią na tle seksualnym, która miała miejsce wkrótce po tym jak ukończyła naukę na uniwersytecie.

Aktorka spotkała się z producentem na obiedzie, gdzie rozmawiali o sprawach zawodowych. Ten poprosił ją by poszła do pokoju, gdzie miała czekać na taksówkę. Shields postanowiła spełnić prośbę i w trakcie oczekiwania na jego powrót zaczęła oglądać siatkarzy przez lornetkę.

Polecamy

Po chwili drzwi do pokoju się otworzyły i wszedł przez nie nagi producent. Chwilę później odłożyła lornetkę i doszło do stosunku:

Nie próbowałam nawet uciec, bo bałam się, że to tylko sprowokuje dalszą przemoc fizyczną. Moje ciało zamarło. Myślałam tylko, żeby pozostać przy życiu i wydostać się z tego miejsca. Gdy w końcu wyszłam z pokoju, nie mogłam się powstrzymać i przepłakałam całą drogę powrotną.

Aktorka wyjaśniła, że zajęło jej sporo czasu, żeby to przetrawić. Przez lata czuła się wystraszona tamtym zdarzeniem i jak wyjaśniła:

Nie muszą być przesadnie brutalne, żeby wywołać strach.

Dokument "Brooke Shields: Pretty Baby" zadebiutuje 3 kwietnia 2023 roku na dostępnej w Stanach Zjednoczonych platformie streamingowej Hulu.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.