Co "Joker" ma wspólnego z utworem Led Zeppelin "Stairway To Heaven"? Reżyser odpowiada

26.09.2019 12:57
Joker|undefined Fot. . shutterstock.com

Czy film Todda Philipsa ma coś wspólnego z przebojem Led Zeppelin "Stairway To Heaven"? Reżyser zaskoczył wszystkich swoją odpowiedzią.

Oczekiwania w stosunku do "Jokera" rosną z każdym dniem. Premiera głośnej produkcji odbędzie się już na początku października 2019 roku. Reżyser udziela teraz wielu wywiadów, a w związku z krytyką filmu za "gloryfikację przemocy", czasami odpowiada na naprawdę trudne pytania. Tym razem Todd Philips rozmawiał z portalem Comicbook.com. W trakcie pogawędki reżyser porównał swoje najnowsze dzieło do słynnej piosenki Led Zeppelin.

Co "Joker" ma wspólnego z utworem Led Zeppelin "Stairway To Heaven"?

Brzmi irracjonalnie, prawda? Kiedy myślicie o Jokerze, jako o postaci, pierwszą rzeczą, która przychodzi wam do głowy, na pewno nie jest "Stairway To Heaven". Okazuje się jednak, że dla reżysera taki klasyczny utwór był ogromną inspiracją. Dlaczego? Dziennikarz zapytał twórcę o to, jak ważne było dla niego tempo filmu:

Bardzo ważne. Opisuje je, jako świetny rock and rollowy utwór. "Stairway To Heaven"... Ten rodzaj powolnej budowy, film przez cały czas się rozwija. Tak samo, jak te świetne, stare rockowe piosenki [...]. Mam na myśli, że ta powolność jest celowa. Film jest niepokojący i taki ma być, rozumiesz? W każdej produkcji tempo jest bardzo ważne i zawsze celowe.

Przeczytaj także

Ci, którzy widzieli już film, z pewnością zgodzą się z Philipsem. Film rozwija się powoli, a na końcu dzieje się naprawdę wiele. Podobny układ ma właśnie piosenka Led Zeppelin "Stairway To Heaven". Premiera "Jokera" odbędzie się już niebawem. Film wejdzie na ekrany kin 4 października 2019 roku.

Zobacz także: Wojsko i FBI otrzegają przed możliwymi zamachami w trakcie premiery "Jokera"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.