"Demon Slayer" w polskich kinach. To najlepiej zarabiający film anime na świecie

17.11.2022 16:38
Demon Slayer w polskich kinach Fot. KYDPL KYODO/Associated Press/East News

W końcu będziemy mogli obejrzeć najpopularniejszy film anime wszech czasów, "Demon Slayer - Kimetsu No Yaiba - The Movie: Mugen Train" w polskich kinach.

Polscy fani anime mają kolejny powód do zadowolenia. Po „Belle”, „Jujutsu Kaisen“, „Dragon Ball Super: Super Hero”, „One Piece Film: Red” wkrótce w kinach pojawi się kolejny film anime. Tym razem będzie to produkcja z 2020 roku, która jest totalnym hitem w Japonii. Mowa o filmie „Demon Slayer - Kimetsu No Yaiba - The Movie: Mugen Train”. Kiedy premiera w polskich kinach?

Polecamy

Film anime ''Demon Slayer'' w polskich kinach. Kiedy premiera wielkiego, japońskiego hitu?

Film "Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train" zadebiutował w japońskich kinach 16 października 2020. W związku z premierą postanowiono znieść obostrzenia obowiązujące wówczas w kinach. Media informowały, że ponoć, w niektórych kinach anime było wyświetlane... 40 razy dziennie. Film anime przez pierwsze 3 dni projekcji w kinach zarobił ponad 43 milionów dolarów, dzięki czemu film ''Demon Slayer'' stał się najlepiej zarabiającym debiutem w Japonii. 

Teraz tę produkcję będziemy mogli zobaczyć w polskich kinach, m.in. w Multikinie. Premiera odbędzie się 9 grudnia 2022. 

Polecamy

Po ukończeniu treningu rehabilitacyjnego, Tanjiro i jego towarzysze udają się na kolejną misję. W Nieskończonym Pociągu doszło do serii tajemniczych zniknięć ponad czterdziestu pasażerów. Tanjiro i Nezuko, wraz z Zenitsu i Inosuke, dołączą do jednego z najpotężniejszych szermierzy wśród Korpusu Zabójców Demonów - Filara Płomienia, Kyojuro Rengoku. Razem stawią czoła nieznanemu zagrożeniu.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.