Disney szykuje kolejną aktorską wersję swojej bajki. Tym razem padło na "Aryskotratów"

28.03.2023 12:30
Disney szykuje kolejną aktorską wersję swojej bajki. Tym razem padło na "Aryskotratów" Fot. Walt Disney Co./Courtesy Everett Collection/East News

Kolejny miesiąc i kolejne ogłoszenie aktorskiej wersji starej bajki Disneya - tym razem padło na kultowy musical "Aryskotraci". Wiemy też, kto będzie zaangażowany w projekt.

Aryskotraci jako aktorski film Disneya. Znany perkusista będzie jednym z twórców bajki

Jak podaje Deadline, Disney ostrzy sobie pazurki na stworzenie aktorskiej wersji znanego musicalu "Aryskotraci", którego reżyserem ma zostać debiutujący w tej roli Ahmir "Questlove" Thompson, legendarny perkusista jazzowo-hiphopowej grupy The Roots.

Polecamy

Laureat Grammy i Oscara (za dokumentalny film "Summer of Soul") współpracował już z Disneyem przy okazji filmu "Co w duszy gra", dla którego pomógł stworzyć muzykę (wraz z Atticusem Rossem i Trentem Reznorem z Nine Inch Nails). 

Questlove zajmie się nie tylko reżyserią, ale został też producentem wykonawczym filmu, a także dyrektorem artystycznym muzyki. Scenariusz napisze Keith Bunin i Will Gluck, natomiast producentami wykonawczymi zostali też Tariq "Black Thought" Trotter z Roots oraz Shawn Gee i Zarah Zohlman.  

Głównymi bohaterami oryginalnego filmu jest kocia rodzina – kotka Duchessa i trójka jej uroczych dzieci: Marie, Toulouse i Berlioz. Ich właścicielką jest bogata dama Adelajda, która bardzo kocha swoich podopiecznych. Pewnego dnia sprowadza do domu adwokata i spisuje testament, według którego całą jej fortunę odziedziczyć mają jej koty, a dopiero po ich śmierci majątek i dom mają przypaść jej mało inteligentnemu lokajowi, Edgarowi.

Polecamy

Ten, dowiedziawszy się o zapisie testamentu, pozbywa się kotów, porzucając je na francuskiej wsi. Tam familia poznaje Thomasa O’Malleya, kocura wagabundę żyjącego na własny rachunek, który postanawia pomóc im wrócić do właścicielki. W drodze do domu spotyka ich wiele przygód. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, to więcej nie spoilujemy - zobaczcie go sami.

Jeśli chodzi o "Aryskotratów" w wersji aktorskiej, to na razie nie wiemy, kto zagra w filmie główne role. Nie znamy też daty premiery reżyserskiego debiutu Questlove'a.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.