Fani Harry'ego Pottera domagają się wręcz czarnoskórej Hermiony w nowym serialu

18.05.2023 11:25
Fani Harry'ego Pottera domagają się wręcz czarnoskórej Hermiony w nowym serialu Fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Kilka tygodni temu firmy Warner Bros. i HBO poinformowały, że "Harry Potter" doczeka się nowej serialowej wersji. Ta ma być znacznie bliższa książkom, niż filmy, a fani domagają się sporej ilości zmian.

Zachęcamy was do odwiedzenia naszego 

 oraz 

, gdzie znajdziecie więcej informacji.

Hermiona będzie czarnoskóra w nadchodzącym serialu o Harrym Potterze?

Nadchodzący serial na podstawie "Harry'ego Pottera" sprawia, że fani dyskutują na temat potencjalnych zmian względem filmów - jedną z nich ma być obsadzenie czarnoskórej aktorki do roli Hermiony Granger, najlepszej przyjaciółki Harry'ego.

Serial oczywiście będzie miał zupełnie inną obsadę od filmów, a każdy z nadchodzących sezonów ma być "autentyczny względem książek" i zaprezentuje "Harry'ego Pottera" nowym widowniom (co jest typowym korporacyjnym chromoleniem, bo wiemy, że współczesne dzieci oglądają te filmy i czytają te książki przez swoich rodziców, którzy wychowywali się na tych książkach i filmach).

Serial będzie dostępny na platformie Max, która obecnie w wielu częściach świata nadal nazywa się HBO Max, a producentami nowej wersji "Harry'ego Pottera" będą właściwie te same osoby odpowiedzialne za oryginalne filmy z Radcliffem, Watson i Grintem. 

Wielkie zmiany oznaczają, że fani spekulują, kto mógłby wcielić się w główne postaci w nadchodzącym serialu. Niektórzy zwracają uwagę na to, że w dramacie "Harry Potter i przeklęte dziecko", Hermiona była grana przez czarnoskórą aktorkę i zastanawiają się, czy HBO podejmie taką samą decyzję.

Sporo osób na Twitterze stwierdziło, że taki obrót zdarzeń nie jest złym pomysłem:

Mam nadzieję, że J.K. Rowling obsadzi w roli Hermiony czarnoskórą aktorkę. Po pierwsze to wkurzy rasistów, a po drugie Ron i Hermiona jako międzyrasowa para brzmi super. A jej kolor skóry nie ma nic wspólnego z tym, jaką jest postacią.

Inni pisali zaś:

Nie będę zaskoczony, jeśli Hermiona będzie czarnoskóra w nowym serialu o Harrym Potterze.

Jeszcze inna osoba poszła o krok dalej, śmiejąc się przy okazji z transfobicznych wypowiedzi Rowling, twierdząc, że "chcą zobaczyć czarnoskórą transpłciową Hermionę". Taki prztyczek w stronę pisarki. 

Niestety na razie wszystko pozostaje w sferze spekulacji i marzeń fanów - HBO na tym etapie szuka prawdopodobnie reżyserów, showrunnerów i scenarzystów, więc do obsadzania aktorów mamy jeszcze mnóstwo czasu.

Redakcja Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.