Film biograficzny o Madonnie skasowany. Czemu projekt nie został sfinalizowany?

25.01.2023 12:22
Film biograficzny o Madonnie skasowany. Czemu projekt nie został sfinalizowany? Fot. Michael loccisano/Getty AFP/EAST NEWS

Skandalistka, seksbomba, ikona muzyki rozrywkowej - wydaje się, że kariera i życie Madonny jest idealnym scenariuszem na film. Z taką tezą nie zgodziła się jednak wytwórnia Universal.

Film biograficzny o Madonnie został skasowany

Jak podaje wiarygodny portal Deadline, film biograficzny o Madonnie został skasowany przez wytwórnię Universal Pictures.

Polecamy

Na razie powód takiej decyzji nie został upubliczniony, a zarówno studio, jak i sama Madonna jeszcze nie wypowiedzieli się na temat tego procederu. Wieści nadeszły niedługo po tym, jak królowa pop ogłosiła swoją trasę koncertową po 35 miastach na całym świecie, odwiedzając kilkadziesiąt amerykańskich aren i kilkanaście europejskich miejscówek latem i jesienią 2023 roku. 

Na temat projektu nie wiedzieliśmy też zbyt dużo - Madonna miała być reżyserką produkcji, a także sama napisała scenariusz z pomocą laureata Oscara Diablo Cody'ego (za film "Juno") oraz Erin Cressidą Wilson. Dowiedzieliśmy się również, że w głównej roli miała wystąpić trzykrotna zdobywczyni Emmy za "Ozark" Julia Garner.

Ta miała bardzo zaimponować Madonnie po jej występach tanecznych i wokalnych na bootcampie zorganizowanym dla potencjalnych odtwórczyń roli królowej pop. Natomiast trzy statuetki Emmy i Złoty Glob były gwarancją tego, że Garner bez większych problemów poradziłaby sobie ze stroną dramatyczną filmu.

Polecamy

Madonna wyjawiła w połowie 2022 roku, że za jej decyzją o zrobieniu filmu biograficznego samodzielnie stał prosty powód - nie chciała, by jej historia i osoba trafiła "w ręce mizoginów", którzy przejęliby władzę nad projektem. Być może studio zaczęło za bardzo ingerować w projekt i artystka sama postanowiła zerwać współpracę. 

To są jednak spekulacje, a prawdy na temat tej decyzji pewnie nigdy się nie dowiemy. Istnieje jednak możliwość, że Madonna nie da za wygraną i po prostu poszuka innego studia, które pozwoli jej zrealizować swoją wizję w pełni.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.