Czy wiesz, że: gangsterski film "Kevina samego w domu" tak naprawdę nie istnieje?

Kamil Kacperski
27.12.2018 10:50
Czy wiesz, że: gangsterski film "Kevina samego w domu" tak naprawdę nie istnieje? Fot. kadr z filmu "Kevin sam w domu"

Nie jest to może informacja, która zrujnuje wasze dzieciństwo, ale okazuje się, że sceny produkcji "Anioły o brudnych duszach" były nagrane na potrzeby filmu "Kevin sam w domu". 

Czy komuś się to podoba, czy nie, oglądanie "Kevina samego w domu" podczas Świąt stało się dla wielu polskich rodzin tradycją niemal tak ważną, jak dzielenie się opłatkiem przed wspólną kolacją. I chociaż kilka lat temu Polsat chciał zrezygnować z pokazywania "Kevina...", to widzowie wyrazili swoje niezadowolenie i koniec końców, Macaulay Culkin co święta, niczym współczesny Syzyf, musi odpierać ataki ze strony dwóch niezbyt rozgarniętych włamywaczy. 

Dlatego zapewne pamiętacie sceny, w którym dzieciak ogląda film "Anioły o brudnych duszach", użyty następnie do zastraszenia dostarczyciela pizzy. Okazuje się, że produkcja jest jedynie parodią filmu "Anioły o brudnych twarzach" z 1938 roku, a sceny, które widzimy w "Kevinie samym w domu", zostały nagrane specjalnie na potrzeby świątecznego przeboju. A oto jedna z nich dla przypomnienia:

Kevin sam w domu zszokował widzów

Tym odkryciem na Twitterze podzielił się Seth Rogen, aktor i scenarzysta ("Superbad", "Pineapple Express", "Sausage Party"). Mężczyzna, podobnie jak większość ludzkości, myślał, że "Anioły o brudnych duszach" to prawdziwy film:

Przez całe dzieciństwo myślałem, że ten stary film, który ogląda Kevin ("Anioły o brudnych duszach"), był prawdziwy.

Okazuje się, że Rogen nie był jedynym celebrytą, który o tym nie wiedział - do listy możemy dołączyć również Chrisa Evansa, znanego z roli Kapitana Ameryki w filmach Marvel Studios. Mężczyzna był mocno zszokowany odkryciem Setha Rogena:

NIE JEST?!

Fani szybko postanowili w jakiś sposób temu zaradzić - jeden z użytkowników Twittera zaproponował, aby wystartować z kampanią crowdfundingową. Pomożecie?:

Minęło 28 lat i wciąż nie powstał pełnometrażowy film "Anioły o brudnych duszach". Zaczynam tracić wiarę.

Czy wiesz, że: Rami Malek zagrał w Zmierzchu?

Nie wiemy, czy chcieliście o tym wiedzieć, ale teraz przynajmniej będziecie mogli rzucić ciekawostką podczas kolejnego seansu "Kevina samego w domu". Zapraszamy również do zapoznania się z poprzednimi częściami nieregularnego cyklu "Czy wiesz, że...", w których przyjrzeliśmy się bliżej sadze "Zmierzch", a konkretnie występowi Ramiego Maleka oraz temu, że Anna Kendrick zapomniała o tym, że grała w tych filmach.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.