Gwiazdor "Duchów Inisherin" i "Batmana" oraz Denzel Washington zagrają w "Gladiatorze 2"

20.03.2023 11:48
Gwiazdor "Duchów Inisherin" i "Batmana" oraz Denzel Washington zagrają w "Gladiatorze 2" Fot. Chris Pizzello/Invision/East News

Ridley Scott lubi wracać w swojej karierze do przeszłości. Po tworzeniu prequeli "Obcego" w postaci "Prometeusza" i jego kontynuacji, reżyser tworzy teraz kontynuację swojego "Gladiatora".

Ridley Scott tworzy Gladiatora 2. Wiemy, kto zagra antagonistę filmu

Wygląda na to, że Scott kompletuje imponującą obsadę na potrzeby nadchodzącego filmu. Jak podaje Deadline, w roli głównego antagonisty filmu ma wystąpić Barry Keoghan, który dopiero co był nominowany do Oscara za rolę drugoplanową w "Duchach Inisherin", a wcześniej zagrał Jokera w "Batmanie" Matta Reevesa.

Polecamy

Oczywiście reżyserem (i producentem) filmu jest Ridley Scott, który będzie pracował na bazie scenariusza przygotowanego przez Davida Scarpę. Główną rolę ma natomiast zagrać Paul Mescal, który również był nominowany do Oscara za występ w dramacie "Aftersun".

Tym razem głównym bohaterem będzie Lucius, wnuka Marka Aureliusza (Richard Harris), syn Lucilli (Connie Nielsen) oraz siostrzeniec Commodusa (Joaquin Phoenix). W finale pierwszego filmu chłopak zostaje ocalony przez generała Maximusa (Russel Crowe).    

Jeśli Keoghan przyjmie rolę, to wcieli się w głównego antagonistę produkcji, Imperatora Getę.

Polecamy

Ciekawe jest również to, że w filmie ma zagrać również Denzel Washington. Legendarny aktor podobno zareagował entuzjastycznie na scenariusz "Gladiatora 2", a postać zaoferowana Washingtonowi została napisana specjalnie dla niego. Tu trudno się dziwić - to w końcu Denzel.

"Gladiator" pozostaje jednym z największych hitów w karierze Ridleya Scotta. Film zanotował ponad 460 milionów dolarów przychodu ze sprzedaży biletów w kinach, a także wygrał 5 Oscarów - w tym dla Najlepszego filmu.

Jeśli wszystko dojdzie do skutku, to "Gladiator 2" ma zadebiutować na wielkich ekranach 22 listopada 2024 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.