Gwiazdor "Tańczącego z wilkami" był przywódcą sekty. Aresztowano go za pedofilię

03.02.2023 10:39
Gwiazdor "Tańczącego z wilkami" był przywódcą sekty. Aresztowano go za pedofilię Fot. TY ONEIL/Associated Press/East News

46-letni Nathan Chasing Horse z filmu "Tańczący z wilkami" został aresztowany pod zarzutem pedofilii. Aktor prowadził sektę, którą szkolił do mordowania policjantów.

Gwiazdor Tańczącego z wilkami oskarżony o pedofilię i prowadzenie sekty

Jak podaje Mirror, po wielomiesięcznym dochodzeniu prowadzonym przez policję z Las Vegas, 31 stycznia 2023 roku udało się aresztować Nathana Chasing Horse'a. Według doniesień aktor miał szkolić swoje żony pod kątem używania broni palnej, nakazując im strzelać do policjantów, jeśli kiedykolwiek funkcjonariusze będą próbowali "rozbić jego rodzinę". Plan awaryjny zakładał natomiast zażycie "pigułek samobójczych".

Polecamy

Chasing Horse został aresztowany, kiedy opuszczał swój dom w północnym Las Vegas, który zamieszkiwał ze swoimi pięcioma żonami. Na miejscu oprócz detektywów policyjnych pojawili się też funkcjonariusze jednostki SWAT.

Podczas nalotu policja miała znaleźć karty pamięci zawierające filmy przedstawiające napaści seksualne, broń palną i prawie 20 kilogramów marihuany oraz grzybów psilocybinowych.

Nathan Chasing Horse zagrał młodego członka plemienia Siuksów w nagrodzonym Oscarem filmie z Kevinem Costnerem "Tańczący z wilkami" z 1990 roku. Dzięki udziałowi w produkcji zyskał reputację wśród plemion rdzennych Amerykanów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Traktowano go jako szamana, który odprawiał ceremonie uzdrawiania.

Według policji, mężczyzna nadużywał jednak swojej pozycji, bezkarnie dokonując napaści fizycznych i seksualnych na nieletnie dziewczyny, które brał sobie za żony.

Łącznie Chasing Horse zostanie oskarżony o co najmniej dwa zarzuty handlu ludźmi w celach seksualnych, o napaść seksualną na dziecko poniżej 16 roku życia, znęcanie się nad dzieckiem lub zaniedbywanie go oraz napaść na tle seksualnym na osobę pełnoletnią. Proceder wykorzystywania seksualnie nieletnich miał trwać od ponad dwóch dekad.

Polecamy

Co najmniej dwie kobiety należące do kultu powiedziały policji, że Chasing Horse pokazał swoim żonom zapas "małych białych pigułek", które nazwał "pigułkami samobójczymi".

Kobiety miały zostać poinstruowane, aby "wziąć pigułkę, by dokonać samobójstwa w przypadku jego śmierci lub gdy organy ścigania będą próbowały rozbić ich rodzinę".

Policja z Las Vegas potwierdziła, że zidentyfikowała co najmniej sześć ofiar napaści na tle seksualnym, a niektóre miały zaledwie 14 lat. Za wszystkie te kary Nathan Chasing Horse może dostać dożywocie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.