Gwyneth Paltrow trafiła przed sąd za potrącenie mężczyzny. Doznał urazu mózgu

23.03.2023 10:25
Gwyneth Paltrow trafiła przed sąd za potrącenie mężczyzny. Doznał urazu mózgu Fot. Associated Press/East News

Gwyneth Paltrow była sprawczynią wypadku na stoku? Miała potrącić mężczyznę, zjeżdżając na nartach i oddalić się z miejsca wypadku. 

Paltrow spowodowała wypadek narciarski?

Gwyneth Paltrow to amerykańska aktorka znana z takich produkcji, jak "Siedem", "Zakochany Szekspir", "Utalentowany pan Ripley" czy seria Marvela "Iron Man". Jest także założycielką marki Goop, która oferuje szereg produktów i usług związanych ze zdrowiem, urodą i stylem życia (jak np. świeczki o zapachu waginy).

Polecamy

Jak podaje New York Times, ruszył proces dotyczący zdarzenia z 2016 roku. Według pozwu, Paltrow spowodowała wypadek narciarski, w wyniku którego 76-letni Terry Sanderson doznał między innymi urazu mózgu. Do kolizji miało dojść w Deer Valley Resort w Park City w stanie Utah, gdzie co roku odbywa się Sundance Film Festival.

W pozwie zachowanie Paltrow określono "lekkomyślnym". Kobieta miała uderzyć z dużą siłą w ofiarę, a następnie oddalić się z miejsca wypadku. Oszołomiony mężczyzna stoczył się ze stoku, co skończyło się urazem mózgu, czterema złamanymi żebrami i innymi poważnymi obrażeniami.

W procesie cywilnym Sanderson domaga się odszkodowania w wysokości 300 tysięcy dolarów, czyli prawie 1,5 miliona złotych. Paltrow złożyła pozew wzajemny, domagając się pokrycia opłat prawnych i odszkodowania w wysokości... 1 dolara.

Polecamy

Adwokat Sandersona, Lawrence Buhler w swojej mowie oskarżył Paltrow o nieodpowiedzialność podczas zjeżdżania ze stoku:

Rozkojarzeni narciarze powodują wypadki. Oskarżona Gwyneth Paltrow wiedziała, że patrzenie na góry podczas zjeżdżania z góry jest niebezpieczne. Jechała na ślepo, nie patrząc na trasę. Zjeżdżała na nartach z góry, patrząc na widoki... To było lekkomyślne.

Buhler stwierdził również przed ławą przysięgłych, że "zaniedbane i świadome wybory" aktorki spowodowały u Sandersona poważne obrażenia ciała. Obrońca Paltrow, Stephen Owens, oznajmił, że aktorka jest "konserwatywną" narciarką, która "przestraszyła się" po wjechaniu na Sandersona.

W aktach sądowych adwokaci aktorki zaprzeczają twierdzeniom Sandersona i uważają, że to mężczyzna wjechał w kobietę. Podczas zderzenia aktorka miała doznać "obrażeń całego ciała". Według pozwu wzajemnego, członkowie grupy Paltrow mieli sprawdzić stan Sandersona. Ten podobno odpowiedział, że "wszystko jest w porządku".

Z tego powodu podczas procesu pojawiły się wątpliwości dotyczące motywów powoda i roszczeń, tyczące się jego obrażeń. Prawnicy aktorki podkreślili, że przed incydentem Sanders miał 15 udokumentowanych schorzeń, więc sprawa nie jest tak oczywista.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.