"Harry Potter" wróci z dwoma nowymi filmami? To byłby koniec serii "Fantastyczne zwierzęta"

16.11.2022 12:49
"Harry Potter" wróci z dwoma nowymi filmami? To byłby koniec serii "Fantastyczne zwierzęta" Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

Wygląda na to, że Warner Bros. zamierza dość szybko powrócić do serii "Harry Potter" - to ma natomiast poskutkować zakończeniem "Fantastycznych zwierząt".

Harry Potter powróci z nowymi filmami?

Jak donosi mniej znany, ale całkiem wiarygodny portal Puck, nadchodzi oficjalne zakończenie serii "Fantastyczne zwierzęta", których ostatnią odsłoną będą "Tajemnice Dumbledore'a". Chociaż początkowo planowano stworzyć 5 części franczyzy, to wyniki artystyczne i przede wszystkim komercyjne 3. filmu z serii sprawiły, że Warner postanowił zabić serię.

Polecamy

Jakiś czas temu mówiliśmy wam, że "Tajemnice Dumbledore'a" zarobiły o 50% mniej pieniędzy, niż "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - tu mowa o 405 milionach dolarów przy budżecie 200 milionów (i do tego kosztach promocji). Puck wyjaśnia, że to pierwszy film z czarodziejskiego świata Rowling, który się producentom nie zwrócił.

To zatem oznacza, że w Warner Bros. jest teraz pewnie spora panika i włodarze szukają czegoś, co może się lepiej sprzedać. Tym czymś ma być (według Puck) sztuka teatralna "Harry Potter i Przeklęte dziecko", która zostałaby rozbita na dwie części (jak "Insygnia śmierci"). W idealnym świecie w rolach głównych oczywiście powróciliby aktorzy z oryginałów, ale jest jedno duże "ale".

Żeby zrealizować ten pomysł, Warner musi dostać zielone światło od J.K. Rowling. To ona jest właścicielką praw do adaptacji jej dzieł i z relacji portalu wynika, że pomysł stworzenia filmu na bazie "Przeklętego dziecka" był już wielokrotnie poruszany, ale pisarka za każdym razem go odrzucała.

Polecamy

Teraz sprawa wygląda jednak inaczej - Rowling może być bardziej skłonna na stworzenie nowej części "Harry'ego Pottera" ze względu na to, że skasowano dwa filmy, których miała być scenarzystką. To może więc zmienić jej zdanie i sprawić, że osobiście będzie chciała nadzorować kontynuację sagi o Chłopcu, który przeżył. 

Plus - to będzie dobra okazja do tego, by zmienić niektóre rzeczy względem oryginalnego "Przeklętego dziecka", które nie wszystkim fanom przypadły do gustu. Na razie operujemy jednak w sferze plotek i przypuszczeń, więc wszystkie te doniesienia traktujemy z przymrużeniem oka.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.