Jak wyglądaliby superbohaterowie w czasach PRL-u? Zobaczcie świetne grafiki

27.03.2023 16:11
Jak wyglądaliby superbohaterowie w czasach PRL-u? Zobaczcie świetne grafiki Fot. Ron Phillips / Warner Bros Pictures/Collection Christophel/East News

A co gdyby Kal-El rozbił się na przedmieściach Warszawy i nazywał się Klaudiusz Kęt? Piotr Parkowy ukąszony przez zmutowanego pająka na Saskiej Kępie? Takie gdybania możemy uskutecznić przy świetnych obrazkach bohaterów z czasów komuny.

Superbohaterowie rodem z PRL-u. Zobaczcie świetne grafiki

Niedawno na Twitterze pojawiły się grafiki Kacpra Kwiatkowskiego, który za pomocą usługi Midjourney stworzył materiały przedstawiające superbohaterów działających w czasach komuny. Wolverine, Superman, Batman, Aquaman, Flash, Spider-Man, a także Wonder Woman i Catwoman zostali przedstawieni jako ciężko pracujący Polacy, walczący o wolność.

Polecamy

Jak prace skomentował Kwiatkowski:

Superbohaterowie, ale jako (nie)zwykli, ciężko pracujący ludzie z Polski w latach 80. Część z nich pomagała nawet w obaleniu komuny.

Nam szczególnie do gustu przypadli Wolverine i Wonder Woman - wyglądają absolutnie obłędnie. Świetny jest też Spider-Man, ale to ze względu na absurd obrazka. 

Polecamy

Kwiatkowski napisał również na Twitterze, że nie miał zbyt wielu problemów z osiągnięciem takiego celu, pisząc, że jego komendy były dość proste:

Moje polecenia były bardzo ogólnikowe. Zacząłem od: Batman w komunistycznej Polsce, Chris Niedenthal, analogowa fotografia. Niektóre były bardziej szczegółowe, ale nadal bardzo proste: Spider-Man wspinający się po bloku mieszkalnym w Warszawie w latach 80. Pochmurny dzień, Chris Niedenthal, anologowa fotografia.

Efekt jest piorunujący i perspektywa Batmana przemierzającego warszawskie dachy w PRL-u, Iron Mana budującego sobie zbroję z części po polonezie albo fiacie 125p albo Aquaman zamieszkujący Morze Bałtyckie to coś absolutnie wspaniałego. Apel do DC i Marvela - fabuła pisze się sama po zapoznaniu z tymi zdjęciami. Może warto z tego skorzystać?

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.