James Cameron opowiedział w końcu o "Avatarze 3". Poznamy złych kosmitów?

16.01.2023 14:04
James Cameron opowiedział w końcu o "Avatarze 3". Poznamy złych kosmitów? Fot. Walt Disney Studios Motion Pictu/Collection Christophel/East News

Od premiery "Avatara 2" minęło już kilka tygodni, ale wyniki finansowe filmu nie zwalniają tempa. James Cameron w końcu oficjalnie zapowiedział kolejne części i zdradził trochę szczegółów na temat kontynuacji swojej serii.

Avatar 3 - o czym będzie film?

James Cameron był niedawno na Critics Choice Awards i porozmawiał chwilę z portalem Deadline na temat swoich nadchodzących projektów, którymi są kolejne odsłony "Avatara". Druga część zarabia ogromne pieniądze, więc reżyser bez cienia wątpliwości ma poważne plany na przyszłość.

Polecamy

Twórca wyjaśnił, że znajome nam plemienia Na'vi były mocno związane z powietrzem i wodą, więc kolejni kosmici będą czcili ogień:

Ogień ma symboliczne znaczenie w naszym filmie, więc jest pewna kultura, która jest mocno związana z tym pomysłem... Ale pewnie powiedziałem za dużo już teraz.

Cameron następnie dodał:

Idąc dalej tym tropem, to poznamy dwie zupełnie nowe kultury w kolejnym filmie. To dzięki temu będziemy mogli zabrać widzów do zupełnie nowych środowisk na Pandorze.

Powietrze, woda, ogień... idąc tym tropem, to czwarte plemię będzie pewnie żyło pod ziemią i czciło kamienie - tak, nawiązujemy oczywiście do innego "Avatara" (dla wielu osób lepszego) - "Legendy Aanga".

Polecamy

Wynik "Avatara 2" jest już tak dobry, że film jest już na 7. miejscu najlepiej zarabiających produkcji w historii, przeganiając "Jurassic World" i "Króla Lwa" ze swoim wynikiem 1,9 miliarda dolarów. Za kilka dni przegoni "Spider-Mana: No Way Home", a i do "Avengers: Infinity War" nie ma zbyt daleko (trochę ponad 2 miliardy dolarów).

Najważniejsze jest z perspektywy widzów to, że James Cameron oficjalnie potwierdził, że zrobi nie tylko 3. część "Avatara", ale również aż 2 kolejne. Kolejna odsłona serii ma zadebiutować w grudniu 2024 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.