"Leżał twarzą na kopcu kokainy". Syn gwiazdora "Harry'ego Pottera" opowiedział o ojcu

21.11.2022 15:44
"Leżał twarzą na kopcu kokainy". Syn gwiazdora "Harry'ego Pottera" opowiedział o ojcu Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Wcielający się w profesora Dumbledore'a Richard Harris lubił się dobrze bawić. O imprezkach gwiazdora opowiedzieli niedawno jego synowie w dokumencie o zmarłym aktorze.

Gwiazdor Harry'ego Pottera lubił "dać w palnik"

W ikoniczną rolę Albusa Dumbledore'a wcielało się dwóch gwiazdorów - zanim rolę otrzymał Michael Gambon, dyrektora Hogwartu grał legendarny Richard Harris. Wystąpił w dwóch częściach serii - "Harry Potter i Kamień filozoficzny" oraz "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Niestety w 2002 roku zmarł, a rola trafiła wówczas do wspomnianego Gambona.

Polecamy

Niedawno światło dzienne ujrzał dokument "The Ghost of Richard Harris", w którym synowie zmarłego gwiazdora - aktorzy Jamie i Jared oraz reżyser Damian, ujawnili kontrowersyjne szczegóły dotyczące życia prywatnego ich ojca. W ramach zapowiedzi "The Ghost of Richard Harris", wykorzystano fragment dokumentu, w którym najmłodszy z braci (Jamie) wspominał jedną ze scen ze swojego dzieciństwa:

Wszedłem do jego sypialni i to było jak scena z "Człowieka z blizną". Upuścił funt (niecałe pół kilo) kokainy na dywan, worek pękł i upadł w to twarzą. Był nieobliczalny.

Jared Harris opowiedział natomiast inną anegdotę dotyczącą jego 70-letniego wówczas ojca:

Siedzimy w pubie i tata znienacka uderza faceta. Udał, że odłożył swojego Guinnessa, a potem zerwał się i powalił typa. Facet leży nieprzytomny na podłodze, a jego dziewczyna skacze wokół, krzycząc: "Zabiłeś mojego chłopaka!".

Polecamy

Harris wylał potem jeszcze swoje piwo na powalonego mężczyznę. Kiedy jednak ten zaczął dochodzić do siebie, to aktor zdał sobie sprawę, że w bezpośredniej walce nie ma z nim szans i uciekł z pubu.

Gwiazdor przed swoją śmiercią otwarcie mówił o swoim autodestrukcyjnym trybie życia. Jednym z jego cytatów było: "Kiedy piłem, dosłownie pożerałem alkohol. Kiedy brałem kokę, pożerałem ją. Kiedy oddawałem się uciechom, pożerałem kobiety". Podobno kiedy po 12 latach małżeństwa rozwiódł się z matką swoich synów, aktor wyjechał wówczas z kraju, udając się na wycieczkę po Europie, która była przepełniona piciem, narkotykami i przygodnym seksem.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.