Lista najbardziej oczekiwanych filmów 2023 roku. Marvel nadal dominuje zestawienie

21.12.2022 11:48
Lista najbardziej oczekiwanych filmów 2023 roku. Marvel nadal dominuje zestawienie Fot. NIPI/BackGrid UK /East News

Chociaż wydaje się, że dziennikarze i widzowie powoli zaczynają czuć przesyt kinem superbohaterskim, to nadal właśnie te propozycje okupują najwyższe miejsca na liście najbardziej wyczekiwanych produkcji 2023 roku.

Najbardziej wyczekiwane filmy 2023 roku

Niedawno bardzo popularny serwis sprzedaży biletów/portal popkulturowy Fandango przeprowadził wśród swoich użytkowników ankietę, by wyłonić najbardziej wyczekiwane produkcje 2023 roku. Tutaj zaskoczeń raczej nie ma, bo mowa o samych blockbusterach i to w dużej mierze o tych, które opowiedzą nam kolejne przygody znanych superbohaterów.

Polecamy

Na szczycie zestawienia znajduje się bowiem film "Strażnicy Galaktyki 3" - ten ma nam zamknąć opowieść o popularnej drużynie herosów, którą przez lata tworzył James Gunn. Dla niego ma to być finałowa produkcja o Star-Lordzie i spółce, bo potem w pełni skupi się na rozwijaniu filmowej strony DC Comics, ale spodziewamy się, że resztę ekipy jak najbardziej jeszcze zobaczymy w innych filmach/serialach od Marvel Studios. 

Nie jest to jednak jedyny reprezentant Marvela na liście - drugie miejsce należy bowiem do "Spider-Man: Across the Spider-Verse", czyli kontynuacji nagrodzonych Oscarem animowanych przygód Milesa Moralesa i reszty pajęczych ludzi. Podium zamyka nam natomiast trzecia produkcja ze świata Domu Pomysłów. Mowa o "Ant-Man and the Wasp: Quantumania", w którym będziemy mogli zobaczyć Kanga (Jonathan Majors), nowego "głównego złego" w MCU.

Pierwszą piątkę najbardziej oczekiwanych produkcji 2023 roku zamykają nam natomiast "John Wick 4" oraz "Indiana Jones i tarcza przeznaczenia", czyli finałowy występ Harrisona Forda w kultowej serii opowieści o zawadiackim archeologu. 

Polecamy

Dalej mamy natomiast "Aquamana 2", a także kolejno: "Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One", "Igrzyska Śmierci: Balladę ptaków i węży", "Creeda III" oraz "The Super Mario Bros. Movie".

Fandango zapytało również o najbardziej wyczekiwanych bohaterów i złoczyńców 2023 roku. Te listy prezentują się następująco:

Najbardziej wyczekiwani herosi

  1. Chris Pratt jako Star Lord (Strażnicy Galaktyki 3)
  2. Harrison Ford jako Indiana Jones (Indiana Jones i tarcza przeznaczenia)
  3. Keanu Reeves jako John Wick (John Wick 4)
  4. Zoe Saldana jako Gamora (Strażnicy Galaktyki 3)
  5. Paul Rudd jako Ant-Man (Ant-Man and the Wasp: Quantumania)

Najbardziej wyczekiwani złoczyńcy

  1. Melissa McCarthy jako Urszula (Mała syrenka)
  2. Bill Skarsgård jako Markiz (John Wick 4)
  3. Jonathan Majors jako Kang Zdobywca (Ant-Man and the Wasp: Quantumania)
  4. Jack Black (voice) jako Bowser (The Super Mario Bros. Movie)
  5. Jason Momoa jako Dante (Szybcy i wściekli 10)
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.