W Polsce na Disney+ królują bajki - oto lista najpopularniejszych filmów serwisu w 2022 roku

29.12.2022 14:49
W Polsce na Disney+ królują bajki - oto lista najpopularniejszych filmów serwisu w 2022 roku Fot. Album Online/East News

Marvel chyba powoli traci zapał - Disney+ opublikowało listę najpopularniejszych filmów w serwisie w Polsce w mijającym roku i na niej królują bajki.

Disney Plus - lista najpopularniejszych filmów serwisu w Polsce w 2022 roku

Największym tegorocznym hitem platformy Disney+ okazała się nagrodzona Oscarem animacja "Nasze magiczne Encanto". Urocza opowieść o obdarzonej supermocami rodzinie Madrigalów została ciepło przyjęła zarówno przez widzów, jak i krytyków.

Polecamy

Poklask zdobyła również ścieżka dźwiękowa Lina-Manuela Mirandy - zwłaszcza kawałek "Nie mówimy o Brunie", który na samym YouTubie ma ponad milion odsłuchów.

Na drugim miejscu pojawił się głośny film Pixara "To nie wypanda", opowiadający o bolączkach dorastania z perspektywy nastoletniej dziewczynki, która zamienia się w wielką czerwoną pandę. Produkcja miała dość trudny start i pierwotnie miała zadebiutować w kinach, ale w końcu Disney skłonił się ku premierze w ich serwisie streamingowym. Jak pokazują wyniki, ta decyzja się chyba opłaciła.

Podium zamyka natomiast pierwszy film Marvela na liście. Mowa tu o "Doktorze Strange'u w Multiwersum obłędu". Kolejna przygoda tytułowego mistrza sztuk mistycznych zabiera nas w podróż po różnych wymiarach, a główną antagonistką produkcji jest doskonale znana fanom Marvela Wanda Maximoff/Scarlet Witch (Elizabeth Olsen).

Tuż za podium znalazł się średnio przyjęty "Thor: Miłość i gniew", a zestawienie pokazuje nam, jak wielki wpływ na listę miały Święta Bożego Narodzenia. Na kolejnych miejscach znajdziemy bowiem zarówno "Kevina samego w domu", jak i najnowszą produkcję Marvela "Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta" Jamesa Gunna.

Polecamy

Zaskoczeniem może być również wysoka pozycja "Avatara" - wygląda na to, że dużo osób chciało sobie przypomnieć hicior Jamesa Camerona przed premierą jego kontynuacji, która obecnie podbija kina na całym świecie. Niesłabnącą popularnością cieszył się również "Zwierzogród", uznawany powszechnie za jedną z najlepszych bajek Disneya w historii.

Pełna lista prezentuje się następująco:

  1. Encanto
  2. To nie wypanda
  3. Doktor Strange w Multiwersum Obłędu
  4. Thor: Miłość i grom
  5. Buzz Astral
  6. Kevin sam w domu
  7. Avatar
  8. Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta
  9. Zwierzogród
  10. Predator: Prey
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.