Mała Syrenka będzie "pełna niuansów". Gwiazda opowiada o nowym aktorskim filmie Disneya

22.03.2023 11:04
Mała Syrenka będzie "pełna niuansów". Gwiazda opowiada o nowym aktorskim filmie Disneya Fot. Album Online/East News

Realistycznie wyglądające kraby i rybki, dużo mroku i "pełna niuansów" główna bohaterka - taki opis brzmi bardziej jak nowy projekt Zacka Snydera, a nie zapowiedź "Małej Syrenki", ale taki właśnie obraz rysuje nam Disney w swoich przedpremierowych materiałach i wywiadach.

Mała Syrenka będzie się różniła od bajkowej wersji. I to nie tylko wizualnie

"Mała Syrenka" raczej nie napełnia ludzi optymizmem. Mroczna pierwsza zapowiedź, ciemne plakaty i zwyczajnie brzydko wyglądające, realistyczne postaci zwierzęce sprawiły, że ludzie są do produkcji nastawieni nieco sceptycznie. Sytuacja się trochę poprawiła po premierze zwiastuna, który przynajmniej miał nieco więcej bajkowych kolorów.

Polecamy

Niedawno głos w sprawie "Małej Syrenki" zabrała gwiazda nowego filmu, Halle Bailey. Aktorka udzieliła wywiadu Edition Magazine, gdzie wyjaśniła, że jej Arielka będzie miała "dużo niuansów" i będzie mniej seksistowska, niż oryginalna postać.

Jestem podekscytowana moją wersją postaci, bo definitywnie wprowadziliśmy pewne zmiany w jej perspektywie. Teraz nie chce opuszczać oceanu tylko ze względu na chłopaka. Tu chodzi o nią, jej miejsce na świecie, jej wolność i o to, czego ona chce od życia... Jako kobiety jesteśmy niesamowite, niezależne, współczesne, jesteśmy wszystkim i w ogóle. I jestem szczęśliwa, że Disney aktualizuje niektóre motywy.

Kilka miesięcy temu podczas imprezy D23 aktorka opowiedziała natomiast o tym, co kierowało nią podczas pracy nad filmem:

Ten film znaczy dla mnie znacznie więcej, niż cokolwiek innego w mojej karierze. Przed startem zdjęć pomyślałam sobie: "Mogę dać z siebie wszystko i być dumna ze swojego występu. Jeśli mała dziewczynka we mnie będzie ze mnie zadowolona, to znaczy, że wykonałam moją pracę". Dałam z siebie wszystko i teraz mogę mieć jedynie nadzieję, że ludzie znajdą w filmie coś dla siebie.

Polecamy

W obsadzie obok Bailey pojawią się również: Javier Bardem (Król Tryton), Jacob Tremblay (Florek), Awkwafina (Blagier), Daveed Diggs (Sebastian) oraz Melissa McCarthy (Urszula) i Jonah Hauer-King (książę Eryk).

Reżyserem aktorskiej "Małej Syrenki" został Rob Marshall - filmowiec odpowiedzialny za film "Mary Poppins powraca". Scenariusz stworzył David Magee ("Życie Pi"). Za muzykę odpowiedzą Lin-Manuel Miranda (twórca "Hamiltona") i Alan Menken (kompozytor oryginału). Film "Mała Syrenka" zadebiutuje w kinach już 26 maja 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.