"Martwe zło: Przebudzenie" - oto przerażający zwiastun kontynuacji legendarnego horroru

09.01.2023 17:04
"Martwe zło: Przebudzenie" - oto przerażający zwiastun kontynuacji legendarnego horroru Fot. Matt Klitscher/Starz!/courtesy Everett Collection/East News

"Martwe zło: Przebudzenie" to długo wyczekiwany kolejny rozdział straszliwej opowieści autorstwa legendarnego Sama Raimiego. Tym razem zabraknie jednak ikonicznego protagonisty, Asha Williamsa.

Martwe zło powraca z nowym filmem - zobaczcie krwawy zwiastun

Najstarsi z górali pamiętają, jak w 1981 roku Sam Raimi zadebiutował jako reżyser. Jego pierwszym dziełem było "Martwe zło" - produkcja opowiadająca o grupie ludzi w domku w lesie, która walczyła z przerażającymi demonami. Tytuł został uznany za kultowy, zarobił sporo kasy i wkrótce doczekał się dwóch kontynuacji.

Polecamy

Chociaż seria nie jest chyba aż tak rozpoznawalna, jak "Piątek 13-stego", czy "Halloween", to w końcu po latach wydano też remake oraz serialowy spin-off "Ash kontra martwe zło", skupiający się na dalszych losach głównego bohatera granego przez Bruce'a Campbella. 

Po latach przerwy od serii, ta wraca z nowym zapałem i powiewem świeżości - mowa o filmie "Martwe zło: Przebudzenie", który doczekał się pierwszego, przerażającego zwiastuna.

Tym razem akcja przenosi się z chatki w lesie do miasta. Fabuła skupia się na opętaniu przez demony matki, wychowującej swoje dzieci. Pociechy będą musiały przeżyć koszmarną konfrontację z potworem, który na nie poluje.

Polecamy

Chociaż trailer zapowiada ewolucję tytułowego martwego zła, pojawia się w nim wiele elementów charakterystycznych dla serii - jest krwawo, ale nie brakuje humoru, widzimy umorusane krwią twarze z kontrastującymi białkami oczu bohaterów, mroczną księgę "Necronomicon". Nie zabrakło też piły łańcuchowej.

Reżyserem i scenarzystą "Martwego zła: Przebudzenie" jest Lee Cronin. Nad tytułem czuwali twórcy związani z oryginalnymi filmami - Robert Tapert jest producentem horroru, a Sam Raimi i Bruce Campbell zostali producentami wykonawczymi.

Tym razem w rolach głównych wystąpili Alyssa Sutherland, Lily Sullivan, Gabrielle Echols, Morgan Davies, Nell Fisher i Mia Challis. Film "Martwe zło: Przebudzenie" trafi do kin 21 kwietnia 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.